Jump to content

Letnje gume - koje?

seat ibiza

• Please log in to reply
175 replies to this topic

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
  • Auto:Seat Ibiza 2001 1.9 TDI(110ks)
Pozdrav ljudi, posto treba da kupim letnje gume ove koje imam su dotrajale, zanima me vase misljenje o proizvodjacima
posto me zanima dimenzija 195/50/15 gledao sam cene i krecu se od 4800 - 7000 po gumi(pneumatiku)
te me zanima sta vi mislite evo da izlistam marke oznake i cene:

Tigar HITRIS 82H 195/50/15 - 4884.00
Tigar PRIMA 82V 195/50/15 - 4956.00
Sava INTENSA HP 82V 195/50/15 - 5250.00
Sava INTENSA HP 82H 195/50/15 - 5200.00
BF Goodrich  G-FORCE PROFILER GO 82V - 6092.00
Goodyear EFFICIENTGRIP 82V 195/50/15 - 6700.00
Michelin PILOT EXALTO PE2 82V 195/50/15 - 6856.00
Kleber HYDRAXER 82H 195/50/15 - 7234.00

Ovo su cene iz Beogume, variraju od mesta do mesta +/- max 150 din
E sad zanima me da li je Kvalitet Tigar gume mnogo losiji od recimo Goodyear ili Michelin, kakva je Sava guma(Sa sava gumama nemam bas dobra iskustva, tj bar ne sa zimskim jer su jako slabe sa strane i iskoci baloncic/klobuk).
Nadam se da ce ova tema pomoci i drugima koji su u dilemi sta uzeti pri kupovini letnjih guma.
(Da ne bude zabune video sam temu s testovima pneumatika ali me zanima sta bi ste vi uzeli i zasto)
I Hvala unapred onima koji su upuceni i voljni da podele iskustva.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Od svih ovih ja bih izabrao Semperit Speed Life  :laughing:
Verovatno ih nema u Beogumi pa ih zato nisi uvrstio, ali ima ih u Coning-u i kostaju 5863,00 din. u toj dimenziji.
Mislim da su one trenutno best-buy u normalnim dimenzijama...

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
U odnosu na ove Semperit koj1 deluje skroz dobro, ima 200din skuplje BFGoodrich http://www.lavauto.r...category_id=100
jesu li BF bolje ili ne??

Edited by Chevu1990, 23 May 2012 - 13:51.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
Ja bih rekao da nisu... Semperit Speed Life je po ocenama u grupi sa Premium proizvodjacima, od nekih i bolji...
Ja cu ih verovatno ove godine uzeti za Alteu...

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2
e, imam dunlop fast response u toj dimenziji i mogu ti reci da sam prezadovoljan njima. kostale su me nesto manje od 5000 po komadu prosle godine. na kocenju su odlicne, a i u krivinama drze grip. jos nikad mi nije esp upalio sa njima, a volim po krivinama da ga stisnem. ne mogu da se sjetim koja je radnja bila, imas ih u zemunu i na zarkovu, a vjerovatno jos negdje..

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
Dunlop je odlican zadnjih par godina... :thumbup:

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
@joemrda
http://www.ekupi.rs/...NSE-210529.aspx
Nadjoh ih ali su skoro 7k dindzi :P :(
@svima :)
Koja je razlika kada je oznaka 82H i 82V ?
recimo:
http://www.ekupi.rs/...ife-209174.aspx
i
http://www.ekupi.rs/...ife-209177.aspx

Znam da je 82 index nosivosti za 475kg po tocku/gumi ... Ono H i V  me zanimaju :)

Edited by Chevu1990, 23 May 2012 - 22:58.

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
ja sam ih uzimao proslog proljeca, na zarkovu. da me ubijes ne mogu da se sjetim kako se zove radnja. ima i u zemunu ista. bile su nekih 400-500 dinara skuplje od tigra. sve 4 sa demontazom starih, montazom, azotom, balansiranjem i svime sto naplacuju me je izaslo nekih 25 000. ne mogu da vjerujem da su toliko poskupile..  :realmad:

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Pokusavam da se setim na sta mislis u Zarkovu ... znam 90% servisa .. vulkanizera ... nmg da se setim ... ja najcesce odem u lavauto ili onaj opel servis iznad, uglavnom jel mozes bar da se setis u kom delu Zarkova, u odnosu na nesto ....mozda stvarno imaju jeftinije...?

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
kada se penjes uz cukaricku padinu, pa imas onaj veliki semafor na vrhu, prodjes njega, pa na sledecem skrenes lijevo i ides tom ulicom, dodje sa lijeve strane.. jebem li ga, mozda to i nije zarkovo, al' eto.
http://www.planetagu...net-tyres-cerak
a evo i linka.. cerak je u pitanju.

Edited by joemrda, 23 May 2012 - 23:29.

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Daleko je to od Zarkova :):) Hvala na linku :)

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
skontah i ja. sta cu, meni je sve iza brda zarkovo. ahahha. vidim i kod njih su poskupile. otidji pa vidi sta imaju na licu mjestea.. ako te ne mrzi.. nema na cem' :welcome:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
@Chevu Bocko je postavio temu u kojoj mozes videti sta koja oznaka znaci... :;):
http://forum.seatklu..._1478#entry1478

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Prevideo sam temu :P ...tj nasao sam ovo isto na drugom sajtu ali ne videh da imaju dve kolone te nisam video ni H ni V ... Hvala ljudi :)

Urke

Urke

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 posts
  • Auto:Seat LEON 2.0 TDI
Ne znam da li si kupio gume... U koliko nisi, ono sto mogu da ti ponudim u tvojoj dimenziji je GY Exellence 82H po ceni od 6200 din. (naravno,skroz regularno sa 2 godine garancije,fiskalnim racunom...)
Mislim da je jako mala razlika u odnosu na Semperit a da dobijas mnogo bolju gumu. :thumbsup:
U koliko ti,ili bilo kome treba neki savet,preporuka vezana za gume... tu sam :biggrin:
Da ne zvuci kao reklama, tu sam da izadjem u susret svim clanovima foruma,koliko god je u mojoj moci...
:biggrin:

Edited by Urke, 05 June 2012 - 15:19.

milos_90

milos_90

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • Auto:audi a5 2.0TFSi rolling on 20"
@urke... sta imas u dimenziji 225/35 R19 ili 235/35 R19?

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
To nastavite preko PP da ne pravimo pijacu... :;):

stecko

stecko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 16v bxw (63kw/86KS)
Samo Miselin.
Tiha, meka, kisu i akvaplaning ne oseca (provereno). Od kad sam obuo Miselinku, ne menjam. Kupujem i zimske.

Jedan od najvecih benefita je sto je guma izuzetno tiha, pa se time anulira losa, odozdo, zvucna izolacija Seat-a.

U prilog 'tihoci':
Zamenio gume na letnje, i na autoputu zena me pita sto se vetar toliko cuje ;))))
Sa starim zimskim gumama od buke koje su dolazile od guma se nista drugo nije culo :)

Jeste preskupa u fabrickoj dimenziji 195x55x15, ali vredi svaku paricu!

Bas jutros sam u servisu za pranje video kontinentalku u istoj dimenziji (nenamontiranu, novu), i krenuo da je zagledam.
Na oko, sara skoro 100% ista kao miselin, ali 'materjal' mnogo, mnogo tvrdji od Miselina. Racunam i buka, bas kao Danlop. Danlop super guma - super tvrda, i odlicna za brze krivine i sportsku voznju, al bucna.

Edited by stecko, 12 June 2012 - 14:59.

Ljuba

Ljuba

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1503 posts
  • Auto:IBIZA TDI Sport
TOYO Proxi T1R, mekana, nema buke, sara lepo profilisana, bez obzira da li je put mokar ili suv, ovaj ultra visoki perfomans letnjeg pneumatika povecava upravljivost vozila. Dizajniran za sportska vozila :unworthy:

Made in Japan

Edited by Ljuba, 12 June 2012 - 21:51.

Urke

Urke

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 posts
  • Auto:Seat LEON 2.0 TDI
@Stecko
Apsolutno se slazem s tvojom ocenom Michelinovih guma. To i jeste PREMIUM brend.Ono sto michelin potencira,u odnosu na konkurente jeste bas to sto si naveo...Udobna i tiha guma s niskom otporom pri kotrljanju (sto prouzrokuje i nisku potrosnju),i sa optimalnim radnim vekom od oko 40000 km. Sto ce i pokazati nova oznacavanja guma,prpisi koji su uvedeni u evropskoj uniji a pocinju da se primenjuju od 01.11.2012.(Par redova o ovome cu napisati u temi vezanoj za gume).
Ali se ne bih slozio s tobom oko toga da je to najbolja kupovina :hope:  
Jedna od glavnih "mana" istaknuta na nasim putevima,jeste bas ta mekoca gume...odnosno pokazalo se ne trpi,u stvari znatno losije podnosi NASE "puteve". Ne tako retko se pojavljuju takozvani bubci ili "sisice" na zidu gume,a uzrok su rupe ostri ivicnjaci i sve sto se kod nas,u svakodnevnom zivotu,na zalost ne moze izbeci.
Druga,uslovno receno mana, jeste cena... koja mozda i u nekim segmentima i nije bas adekvatna u odnosu na konkurente. U stvari i manji proizvodjaci,poput recimo finskog NOKIAN-a s modelom Z G2,nude izvrsne preformanse za manje para. A ocene koje su dobili od raznih auto asocijacija su jako ozbiljne! :clap:

@Ljuba
TOYO Proxi T1R... :thumbup:

Also tagged with one or more of these keywords: seat ibiza

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users