Jump to content

Senzori za parkiranje problem - Ibiza 6L

• Please log in to reply
4 replies to this topic

Bane

Bane

Member

• Members
  • PipPip
  • 13 posts
  • Auto:Seat Ibiza Sport 1.9 TDI
Pozdrav kolege Seatovci,

Na svojoj Ibizi TDI Sport 2002, prilikom kupovine u papirima sam video da je prethodni vlasik pri kupovini doplatio nekih cc 300 eur, za senzore za parkiranje... I sad, auto je kod mene već 2 godine, i jedino što se čulo jeste kratak pisak koji se aktivirao kada ubacim menjač u rikverc... Taj zvuk je nestao pre mesec dana, da bi odjednom pre neki dan na onoj kiši, dok sam se parkirao ispred zgrade čuo i pisak, i uključili senzori dok sam isao ka drugom autu  :question: ?? sve uredno pistalo sve brže dok sam mu prilazio... I sad moje pitanje je da li je neko od Vas imao sličan problem, ili možda zna o čemu je reč? Jer očigledno je da postoje ali mi nije jasno kako do sada nisu radili?? I Kako i posle toga ne rade? Da li je neki spoj? Nešto sa strujom?...

Hvala unapred,

Pozdrav svima!

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 sport
Prvo proveri osigurac, ako vec nisi, pa onda dalje.

Moze da bude da je prekinuta zica negde, pa gubi spoj, ako nije osigurac.
No money - no signature!

Mirče

Mirče

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 posts
  • Auto:Seat ALTEA 1.2 TSI
Parking senzori se povezuju na rikverc svetlo, garan nemaš dobar spoj i senzori ne dobijaju napajanje. Kiša i vlažnost u vazduhu su ti otkrili da na tvom autu postoji nešto za šta si ti bio očigledno nezainteresovan, jer da si bio ukapirao bi da ti imaš parking senzore ali da ne funkcionišu. Senzori su vidljivi na braniku auta, savi se ispod proprati gde završavaju kablovi od njih i naići ćeš do kutije u kojoj se nalazi elektronika za senzore. Iz nje idu kablovi do napajanja na rikverc svetlu i na njima se nalazi osigurač, a drugi kabal ide do ekrana sa diodama i zvučnikom. Ukoliko ti je sve ovo komplikovano ili nisi tehnički potkovan da propratiš sve to, otiđi do bilo kog autoelektričara i rešiće ti problem za 10 minuta.

Pozdrav.

Peki1980

Peki1980

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 482 posts
  • Auto:Seat Cordoba Vario 1.4 60ks

evo ako nereshesh problem ovo bi ti bila idealna zamena za tvoje ugradjene  :laughing: :laughing: :laughing:
Izesh auto ako ne moze bure da se utovari

darkokm

darkokm

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 245 posts
  • Auto:Seat Ibiza 2001
hahahahaha,slatko sam se nasmejao......moracu i ja da ugradim ovakav senzor kao ovak na klipu  :laughing:   :laughing:   :laughing:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users