Jump to content

Nove vozačke dozvole

• Please log in to reply
21 replies to this topic

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4357 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Nove čipovane vozačke dozvole ne važe u inostranstvu. Za dobijanje međunarodne dozvole sada potrebna i potvrda iz MUP.

Posted Image

Izmenjena nova vozačka dozvola ne samo da je bezvredna izvan granica Srbije, nego je sa njom i procedura dobijanja međunarodne putne isprave, komplikovanija nego ranije. Za one zemlje u kojima je do sada bilo potrebno posedovati međunarodnu dozvolu, sve je ostalo isto, dok je za vađenje internacionalne isprave neophodan još i „papir“ više.

Put u inostranstvo trebalo je da bude znatno lakši sa modernim i čipovanim dokumentom, ali s obzirom na to da Srbija nije potpisala sporazum sa drugim zemljama, sve je ostalo po starom.

- Planirano je da nova dozvola postane validna i van naših granica, ali mi ne znamo kada će to biti realizovano - rekli su nam u Auto-moto savezu Srbije. - Dodatni problem je nastao jer na novoj dozvoli nije vidljivo da li vozač ima neke zabrane, pa je zbog toga potrebno da se i u MUP izvadi posebna potvrda.

Bilo kakve zabrane se ručno upisuju na poleđini stare isprave, dok je nova opremljena savremenim čipom. Ipak, to nije od pomoći, jer sa nje ne mogu da se očitaju potrebni podaci.

- Pravilnik o izdavanju međunarodnih vozačkih dozvola propisuje da je između ostalog neophodno izvaditi i dokaz o izrečenim ili izvršenim zabranama upravljanja vozilom - kažu u MUP. - Za dobijanje tog dokumenta potrebno je dostaviti zahtev u pismenoj formi, priložiti dozvolu na uvid i platiti administrativnu taksu od 420 dinara.

PROCEDURA

Međunarodna vozačka dozvola košta 2.000 dinara, ali je za one koji poseduju novu ispravu ta cena uvećana za 420 dinara koliko košta potvrda iz MUP. Pored toga za dobijanje ovog dokumenta u AMSS je potrebno dostaviti - dve fotografije formata 35 x 45 mm, kopije vozačke dozvole i lične karte i njihove originale na uvid.

Preuzeto sa AutoBlog-a

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Odlična tema! Taman da me posavetujete šta da radim!

Od kako sam se udala, promenila sam sva dokumenta, osim vozačke (još tada se znalo za novi zakon, pa mi se nije žurilo  :laughing: )

Eh, sad, dolazi leto, a da bih mogla da vozim u inostranstvu, treba mi važeća međunarodna, a nju ne mogu da dobijem bez važeće vozačke...
Da li bih sad u MUP-u dobila opet onu roze dozvolu ili sad izdaju isključivo te nove, plastične?  :question:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4357 posts
Ček', ček', da li je tebi vozačka istekla, ili je ti smatraš nevažećom zato što ti u njoj nije trenutno prezime?

Sada se dobijaju samo nove vozačke (plastikaneri)...

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Nevažeća.. Staro prezime  :innocent:

I sad kad budem išla, da li će da bude procedura kao da dobijam novu novu dozvolu ili će mi staru zameniti novom (platičnom)? Jer ja, faktički, idem samo na zamenu..
Da li mi trebaju slike?!  :question:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4357 posts
Pa kapiram da ti treba sve kao da hoćeš da izvadiš novu dozvolu (plastičnu), s' tim da će ti trebati i venčani list kako bi ti upisali novo prezime...

http://www.mup.gov.r...zacka-dozvola.h

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Hvala Markoni, već videh te linkove, ali me svakako zanimalo šta mi možete ovde reći  :rolleyes:

Zna se kakve su naše šalteruše  :laughing: (šta reći kad se ispostavilo da sam godinu dana vozila sa pogrešnom saobraćajnom, zbog njih)

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Evo da prijavim da sam danas bila do policije i predala sam za novu dozvolu (zbog promene prezimena + promena prebivališta).
Platila sam neke tri uplatnice koje koštaju 1520 dinara.
Slikali su me, potpisala se (kao za LK i pasoš što traže) i rekli mi da dođem za 10 dana  :rolleyes:

Ali, iako sam rekla ženi koja je radila da dolazim zbog promene prezimena (pri čemu i LK i uplatnice su sa tim novim prezimenom), ona je opušteno uradila sve i kad mi je davala potvrdu, tu tek videh da je prepisala iz stare vozačke moje devojačko prezime!  :wallbash: :wallbash: :wallbash:    :censored:
Pa je bilo "jao, pa što mi niste rekli da menjate prezime?!", a ja :2guns: :2guns: :2guns:  
E, to ti je Srbija...  :laser:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4357 posts
Ništa novo...  :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Stevan

Stevan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
  • Auto:Seat Ibiza CUPRA 1.8turbo 20V
Samo da joj covek opali samarcinu da ne zna kako se zove... mene ovde zezali isto za dozvolu, samo nisu hteli da mi upisu kategorije, znaci imao sam dozvolu i neku kategoriju kad sam dovrsio jos neke kategorije jednostavno nije htela(OPET ZENA) da ih upise cekao sam ko za novu... a trebala je samo da pogleda papire iz auto skole i da zalepi pecat.
Vozim lagano....bolje pola sata kasnije nego 40god.ranije!!!

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Ja danas podigoh novu vozačku dozvolu, i pitala sam za potvrdu koja treba za međunarodnu.. Šalteruša me je samo belo pogledala i pitala: "Šta??"
Tako da ne znam kome ja sad to treba da tražim  :wallbash:

Da li to izdaje AMSS? :question:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4357 posts
Pa koliko znam i do sad je medjunarodne vozačke dozvole izdavao AMSS...
A lako je saznati - 011 987  :;):

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Ma mislila sam na onu potvrdu od 420 dinara  :biggrin:

Stevan

Stevan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
Zeleni karton ?

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts

PROCEDURA

Međunarodna vozačka dozvola košta 2.000 dinara, ali je za one koji poseduju novu ispravu ta cena uvećana za 420 dinara koliko košta potvrda iz MUP. Pored toga za dobijanje ovog dokumenta u AMSS je potrebno dostaviti - dve fotografije formata 35 x 45 mm, kopije vozačke dozvole i lične karte i njihove originale na uvid.

Mislila sam na ovaj obojeni deo  :biggrin:

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
Ja ne znam ko je pustio vest u promet, ali ja nisam nikakvu dodatnu taksu platila kada sam uzimala međunarodnu dozvolu. :ph34r:

Koštala me je 2000 dinara.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4357 posts
Ja je nikada do sad nisam vadio... Isao u Italiju, Francusku, Hrvatsku, Sloveniju, Makedoniju, Grcku...
Uvek su mi trazili nasu dozvolu, nikada medjunarodnu...  :unsure:

boki

boki

Newbie

• Members
  • Pip
  • 7 posts
ko ima novu vozacku dozvolu a hoce da izvadi medjunarodnu potrebno je da ponese staru vozacku na uvid kako bi proverili da neme nekih zabrana,ko nema sacuvanu staru ili mu ovi iz supa nisu vratili mora da ode u ljermontovu i da izvadi potvrdu da nema,zabrana i nekih poena,ta potvrda kosta oko 450din
Fiat-Lancia Club Serbia

zvrle

zvrle

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • Auto:Seat Ibiza 6L 1.9 TDI
Potvrda je ukinuta, potpisuješ izjavu u amssu da pod punom krivičnom bla bla odgovornošću izjavljuješ da nemaš zabranu.
Shvatili su da ako čekaju mup na potvrdu proći će sezona odmora i ništa od para  :;):

Potrebna dokumenta http://www.amss.org....zvola&Itemid=79

IvanaF1

IvanaF1

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts

View Postboki, on 14 July 2011 - 22:32, said:

ko ima novu vozacku dozvolu a hoce da izvadi medjunarodnu potrebno je da ponese staru vozacku na uvid kako bi proverili da neme nekih zabrana,ko nema sacuvanu staru ili mu ovi iz supa nisu vratili mora da ode u ljermontovu i da izvadi potvrdu da nema,zabrana i nekih poena,ta potvrda kosta oko 450din
Ništa od toga ne treba. Samo 2 slike, važeća vozačka i 2000 dinara..
Kao što kaže zvrle, samo potpišeš potvrdu u AMSS.

Stevan

Stevan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 158 posts
Koliko je vremena potrebno za to, posto od dozvole ne mogu da se odvojim vise od pola dana??  i koje dimenzije slike ??

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Bing (1)