Jump to content

Dušan Duca Borković

• Please log in to reply
71 replies to this topic

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Dušan Borković se takmiči u Šampionatu Evrope u brdskim trkama i za sad je vodeci u generalnom plasmanu. Ove sezone je vozio 6 trka, a na 5 je pobedio...  :thumbsup:

Evo i jednog klipa sa trke u Svajcarkoj  :unworthy: :unworthy:  

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3101 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2
Nase gore list! Svaka cast na postignutom!

Bocko

Bocko

SEAT Klub član

• Moderators
  • 949 posts
  • Auto:Leon Cupra 1P (Mk2)

Trijumf u Sloveniji

Srbija 16. septembra dobija evropskog šampiona

Posted Image

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković član Nisotec Racing Team-a zabeležio je i osmu pobedu u ovogodišnjem Evropskom šampionatu u brdskim trkama (FIA European Hill Climb 2012.). Borković je danas bio najbolji u pretposlednjoj trci šampionata koja je vožena u Sloveniji (18. GHD Ilirska Bistrica 2012).

Novom pobedom Borković je povećao prednost u odnosu na konkurente. Sada je izvesno da će nakon poslednje trke, koja će biti održana 16. septembra u Hrvatskoj, Srbija postati Šampion Evrope i u automobilizmu.

Posted Image

U Sloveniji su Borković i Nisotec Racing Team još jednom bili na očekivanom nivou. Koncentrisana i hrabra vožnja uz dobro pripremljen automobil doneli su novu pobedu. Borković je bio brži i od rivala koji su vozili i snažnije automobile u odnosu na njegov Mitsubishi EVO IX.

Posted Image

„Zadovoljan sam što smo ostvarili još jedan trijumf. Gotovo je izvesno da će Srbija 16. septembra dobiti evropskog šampiona. Želja mi je da pobedom u Buzetu overim najveći uspeh u istoriji srpskog automobilizma. Srećan sam i zbog svih navijača koji su me podržavali i bodrili tokom čitave sezone“ – izjavio je po završetku trke u Sloveniji najbrži Srbin Dušan Borković.

Uz veliku zahvalnost na dosadašnjoj saradnji stojimo Vam na raspolaganju! NISOTEC RACING TEAM

Izvor: Moto.rs

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
:respect: :respect: :respect:

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3101 posts
Malo Duce in eksn :shock:  :thumbup:

Edited by joemrda, 27 August 2012 - 10:21.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts

Dušan Borković šampion Evrope u automobilizmu

Srbija je po prvi put dobila šampiona Evrope u automobilizmu. Najbrži Srbin Dušan Borković je u Buzetu (Hrvatska) na poslednjoj trci Šampionata Evrope na brdskim stazama zvanično postao prvak Evrope. Sjajnu sezonu krunisao je velikom proslavom na kraju trke zajedno sa više hiljada navijača, velikim brojem novinara iz Srbije i regiona, kao i predstavnicama kompanije NIS, koji su ga podržavali do evropskog trona.

Posted Image

Po završetku poslednje trke Borković je izašao iz automobila i otvaranjem pobedničkog šampanjca započeo slavlje. Navijači iz Hrvatske, Srbije i drugih zemalja su mu ovacijama i paljenjem baklji čestitali titulu i 28. rođendan.

Posted Image

„Presrećan sam što smo osvojili još jedan cilj, što smo osvojili još jedan vrh. Srbija je postala najbolja i u automobilizmu. Na početku sezone obećao sam da ću Srbiji doneti titulu evropskog šampiona i to sam ostvario. Obećao sam i da ću dati sve od sebe da popularišemo automobilizam u Srbiji i činjenica da je više od 30 srpskih novinara u Buzetu proslavilo sa mnom evropsku titulu mi govori da smo i na tom planu pobedili. Hvala svima na podršci, slavićemu u Srbiji – prvi su utisci novog prvaka Evrope u automobilizmu Dušana Borkovića.

Preuzeto sa AutoBlog-a

-----------------------------------------------------------

Svaka cast Duci, nadam se da cemo ga u dogledno vreme videti i u WRC-a  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Shamy

Shamy

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 310 posts
  • Auto:Seat Leon Cupra 1P (Mk2)
SVAKA MU CAST!!!!!  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:  :respect:  :respect:  :respect: Hvala bogu da se neko probio i sada ako uspemo da upropastimo talenat onda smo debili...mada nije da nismo to vec radili ali mislim da je vreme da se tradicija prekine  :veryangry:  :veryangry:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
Dušanu Borkoviću, pobedniku Šampionata Evrope na brdskim stazama u 2012. godini (FIA European Hill Climb Championship 2012.) predstavnici Međunarodne automobilske federacije (FIA) uručili su šampionski pehar na svečanosti koja je održana u Olomucu (Češka). Srbija je tako i zvanično po prvi put dobila šampiona Evrope u automobilizmu.

Posted Image

Najbrži Srbin, član NISOTEC Racing Team-a, je tokom sezone zabeležio osam pobeda u šampionatu i sa čak 55 bodova prednosti osvojio prvo mesto u kategoriji I ispred Austrijanca Švajgera. U kategoriji II najbrži u sezoni je bio Italijan Simone Fađoli.

„Veoma sam srećan i ponosan što je Srbija po prvi put dobila šampiona Evrope u automobilizmu. Kada sam pre 19 godina počeo da se takmičim zacrtao sam cilj da jednog dana postanem šampion Evrope. Uz veliku pomoć države Srbije, Grada Pančeva i sponzora NIS-a uspeli smo da stignemo do „vrha“ Evrope. Hvala svima koji su verovali u mene i svim navijačima. Srbija je postala najbolja i u automobilizmu.– prvi su utisci novog prvaka Evrope u automobilizmu Dušana Borkovića po uručenju šampionskog pehara.

Posted Image

Predstavnici FIA su na gala svečanosti odali veliko priznanje srpskom asu i izrazili nadu da će i u narednim godima dvadesetosmogodišnji Pančevac nastaviti sa međunarodnim uspesima u takmičenjima koje bude vozio.

„Još uvek nismo odlučili u kom takmičenju ću voziti sledeće sezone. U narednim danima nakon konsultacija sa članovima tima i sponzorima doneću odluku. Ono što je sigurno je da mi je novi cilj da Srbija dobije i najboljeg automobilistu na svetu. U dolazećim sezonama učiniću sve da i taj cilj ostvarim, tj. voziću neki od svetskih šampionata. Još jednom hvala svima na podršci i VOZIMO DALJE – KA VRHU SVETA“ – izjavio je Borković u Češkoj

Dušan Borković će šampionski pehar u Srbiju doneti u ponedeljak, 05. novembra.

Preuzeto sa Auto-Bloga

cvrletdi

cvrletdi

Osnivač kluba

• Members
  • PipPipPip
  • 176 posts
  • Auto:SEAT Leon 1P Cupra OCT SEAT Ibiza FR Skoda Yeti
Duca je objasnio ove sezone,predstavio i sebe i Srbiju na nalepsi moguci nacin,svaka cast :respect:
AM Motorsport
ECU Unknown file

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
Moracemo ove godine da zovemo i Ducu na okupljanja... Pazario je ovog Leon-a kako se suska...

Posted Image

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3101 posts
:thumbsup: :clap:

Shomy

Shomy

Osnivač kluba

• Moderators
  • 1064 posts
Zna covek sta je pravi auto! :laughing: :thumbsup: :respect:
Posted Image

Shiki

Shiki

ex. Vale

• Members
  • PipPipPip
  • 525 posts
  • Auto:Golf MkIV GTI mit 19" B-)
Lele :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Ljuba

Ljuba

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1503 posts
  • Auto:IBIZA TDI Sport
:clap: :clap: :clap: :unworthy:

Bocko

Bocko

SEAT Klub član

• Moderators
  • 949 posts

Seat ali S2000 za Dušana Borkovića

Posted Image

Veliko interesovanje izazvala je vest da će u sezoni 2013 Dušan Borković na kružnim stazama nastupati za volanom Seata. U međuvremenu smo dobili i potvrdu ove informacije uz „male“ korekcije. U pitanju je ipak S2000 ex-fabrički WTCC automobil a ne njegova Supercopa verzija.

Eksluzivno za GonzaRacing portal aktuelni Šampion Evrope na brdskim stazama otkriva – „Nikada nisam voleo polu-informacije o sebi pa ću i ovoga puta ovaj nazovimo trač da ispravim. Svoje navijače mogu da obradujem vešću da ću voziti  Leon S2000, bivši fabrički automobil Gabrielea Tarquinija (Šampion Sveta sa Seatom u sezoni 2009). Supercopa verziju nikada ne bih vozio. Toliko za sada, za par dana se javljam sa više detalja kada ceo projekat bude uobličen i konačan.“ – kratko je prokomentarisao Borković.

Dok čekamo definitivnu potvrdu programa za tekuću sezonu podsetićemo Vas da je Seat Leon WTCC S2000 opremljen 2.0 FSI atmosferskim motorom koji oslobađa 260KS na 8500 o/min. Snaga se prenosi na prednje točkove od 17 coli preko šestostepenog sekvencijalnog menjača. U ovom slučaju Borković bi se u sezoni 2013 ETCC-a okušao sa konkurencijom u najbrojnijoj klasi S2000. Ono što je pozitivno je da „samo“ zamenom motora sa aktuelnim FIA 1.6T Borković ima automobil sa kojim može da nastupi i u elitnom WTCC-u.

Izvor: AutoBlog.rs

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3101 posts
Zlajo, vidis sta radi atmosferac! :lol:

Ljuba

Ljuba

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1503 posts
  • Auto:IBIZA TDI Sport
Sta reci za Ducu osim :respect: :unworthy: i izabrao je pravi auto :clap: :clap: :clap: :tongue:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts

Planovi Dušana Borkovića u novoj sezoni

Posle osvajanja Evrope na brdskim stazama u 2012, prvi srpski evropski šampion u automobilizmu, Dušan Borković se za sezonu 2013. priprema za nove i neočekivane izazove. Posle dugog razmišljanja šta bi moglo predstavljati stepenicu više u odnosu na postavljeni šampionski rezultat prethodne godine, Dušan Borković se odlučio za takmičenje na FIA Evropskom prvenstvu na kružnim stazama (ETTC) koje se vozi na najpoznatijim svetskim stazama kao što Monca, Imola, Brno.

Posted Image

Ovaj šampionat se vozi uporedo sa WTCC-om, oba šampionata su organizovana i propraćena sa strane Eurosporta na najvišem nivou i izazivaju veliku pažnju javnosti i medija.

Na ovom uzbudljivom takmičenju, koje je logičan nastavak karijere ovog sportiste, “društvo na drumu” će mu praviti trkački automobil Seat Leon S2000, koji je prethodno bio u posedu slavnog WTCC vozača Tarkinija.

U planu je i saradnja sa timom Sunread iz Barselone, koji je tu kao neophodna tehnička podrška. To je jedan od najboljih timova koji može da pruži adekvatnu ekspertizu oko održavanja Seat-a, jer su u zvaničnoj saradnji sa fabrikom ovog proizvođača automobila. Samim tim, stvorene su izvesnije šanse za vrhunski rezultat, o kojem aktuelni šampion komentariše: “Ovo takmičenje iziskuje svakodnevna testiranja, koja je u ovom trenutku teško priuštiti. Potrebna mi je podrška najboljih, a uz podršku generalnog sponzora, što je i ove godine NIS, grada Pančeva a nadam se i drugih koji će prepoznati važnost promocije za našu državu kroz ovaj sport, verujem da ću doneti Srbiji bar jedan podijum i sa ovog takmičenja, a narednih godina, sa znatno više iskustva na novim stazama i neku titulu.”

Preuzeto sa AutoBlog-a

chuka111

chuka111

Member

• Members
  • PipPip
  • 27 posts
  • Auto:cordoba 6L 1.4 b 85KS 2008
Dušan Borković je danas zvanično potvrdio  učešće u FIA European Touring Car Cup-u (ETCC). Novost je najavljena saradnja sa španskim timom Sunred koji je 2010-te godine stajao iza Seatovog fabričkog tima u Šampionatu Sveta na kružnim stazama (WTCC). U pitanju je kombinacija koja može dati vrhunske rezultate jer iskustvo Sunredovih inženjera u pripremi Seat Leon automobila je ogromno

Bocko

Bocko

SEAT Klub član

• Moderators
  • 949 posts
Sa treninga na Grobniku... :clap:

Posted Image  Posted Image  Posted Image  Posted Image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users