Jump to content

Sekvent gas - iskustva?

• Please log in to reply
20 replies to this topic

dejan82

dejan82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1587 posts
  • Auto:Seat Ibiza Cupra 6L
danas sam bio kod majstora za ugradnju gasa.
cena sekvent uredjaja za moj auto je 390e,majstor kaze da se uredjaj ugradjuje za jedno prepodne.
jel ima neko iskustva sa sekvent uredjajem?mane,vrline?u svakom slucaju je ekonomicnijePosted Image

plus 5600din je atest

NKJD

NKJD

Member

• Members
  • PipPip
  • 22 posts
  • Auto:Cordoba 1.4MPI 63kW
Imam ja, i moze se reci da bih opet bez razmisljanja ugradio.
Mana je ako insistiras na gepeku jer je kod mene torus rezervoar u mestu za rezervni tocak.
Mana je bila i kad su bili podigli namete na autogas pa je u tom trenutku usteda bila manja. Sad je odnos odlican.

dejan82

dejan82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1587 posts
majstor mi rece da kod mene na mesto rezervnog tocka stane oko 45 litara rezervoar,a za rezervnu gumu ce ici ona najmanja.
kad uporedimo cenu gasa od 63-68din(trenutno) i  benzina od 125din,usteda je oko 28e na jedan rezervoar sto je spas danas.
kog proizvodjaca je uredjaj i koji su ti troskovi servisa istog?

NKJD

NKJD

Member

• Members
  • PipPip
  • 22 posts
  • Auto:Cordoba 1.4MPI 63kW
Ne bih rekao da ti je tolika usteda. Racunam oko 30e na 1000km sada, ukljucujuci ovaj "mali servis" dole spomenut, tj. cisto. Meni je ovo ok.

AC Stag 4 kontroler, Tomasetto isparivac i multiventil, za dizne ne znam, Atiker 43L torusni rezervoar.
Ovo je koliko znam najcesca kombinacija (osim rezervoara koji stavlja kako ko stigne) i majstori je dobro poznaju.
Posle 13 meseci i oko 15 hiljada km 2500din za zamenu filtera (1 gasne i 1 tecne faze). Koliko vidim ti radis sam mali servis pa bi mozda i ovde mogao ustediti ako si tome vican. Mozda sam i ja mogao nesto nize platiti da sam se raspitivao.

Ovo je nesto sto treba znati takodje, mada kod mene je sve ok:
-Skrenuta mi je paznja na eventualnu potrebu za ciscenjem dizni posle x desetina hiljada km (prvi korak postoje aditivi, a drugi ultrazvucno ciscenje). Kada i ako nastupi potreba znacu.
-Kazu de ce biti potreban remont isparicava posle 60-70 hiljada km (membrane i sl.). Ne znam tacno cenu.

Edited by NKJD, 27 April 2011 - 12:42.

zvrle

zvrle

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • Auto:Seat Ibiza 6L 1.9 TDI
Pošto si iz Novog Sada gas samo kod dore http://www.autogas.rs/
Kvalitet košta ali jednom ugrađuješ gas.
Ja sam iz bga išao kod njega da ugradim u svoj golf 2, nije isti motor ali ja evo već 130 000km vozim na gas bez problema, nema veze zima leto.

Misha

Misha

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 654 posts
  • Auto:Suzuki SX4 1.6 GS 4WD 2012&Alfa Romeo 147 JTD
Seat Leon 1.4 TSI + BRC TNG http://translate.goo...=605&prmd=imvns
Life is like a box of chocolates,you don't know one you're gonna get.

Sparx

Sparx

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 sport
Kao sto sam vec pisao, na drugoj temi, ja sam ugradio gas, za sada sam prezadovoljan. 370 eura + 5300din atest. Vuce bez problema, skoro da se razlika i ne oseti. Potrosnja je solidna, u zavisnosti od doba dana, tj. temperature napolju i temperature motora, varira izmedju 9-13l gradske voznje, sto je opet mnoooogo jeftinije od BMB. Za sva pitanja sam tu

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Pa to je jeftino bas.
Meni traze 460e, za sekvent sa tocak bocom.

Jesi li ti stavio tocak bocu? Koja je zapremina? Da li viri malo u odnosu na pod gepeka?
No money - no signature!

Sparx

Sparx

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 posts
Tocak boca, 4o L (43l), ne viri nista, sve je u ravni :laughing:

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Super.

Hvala na informaciji.
Ja sam planirao nesto, da nakon stavljanja boce odradim duplo dno gepeka, tako da ispod mogu da stavim rezervni tocak i alam, eventualno pojacalo, tako da bude sve cisto i uredno. Videcu sta i kako.

Ajde jos kad saznas koja ti je potrosnja na otvorenom, ti javi.
I da je 10lit, to je sa tom bocom domet od oko 400km, sto nije lose!
No money - no signature!

dejan82

dejan82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1587 posts
odlicno sparx,bolje je sto si uzeo torusnu bocu
nek te dobro sluzi  Posted Image

Sparx

Sparx

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 238 posts
Pa bolja je svakako ta sto ide umesto rez. tocka, mesta imas isto, ali ti je nar instalacija zasticena. Inace ume potrosnja i manja da bude samo sam ja magarac, pa nisam primetio nedelju dana da mi je economy iskljucen, :wallbash:  danas ukljucio, i trosi manje. Svakom bih preporucio, jer isplati se svakako, za maximum godinu dana

Macak

Macak

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • Auto:SEAT LEON 1,2 TSI STYLE
Razmisljam o ugradnji sekvencijalnog plinskog uredjaja sa toroidnim rezervoarom . Naravno ugradio bi kvalitetan uredjaj u dobrom servisu . Da li neko ima neka iskustva ili neki savet . U pitanju je Seat Leon 1.2 TSI.

Edited by Markoni, 24 November 2011 - 23:20.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4497 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Gasni uredjaji za motore poput 1.2 TSI-a su dosta skupi i komplikovani...
U postu #6 ove teme je Misha postavio link za BRC uredjaj za 1.4 TSI i zakljucak je da je maltene neisplativ jer kod motora ovakve konstrukcije se dosta ubrizgava i benzin pa je i sama usteda dosta manja...

bmilan80

bmilan80

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 posts
Pozdrav drugari/kolege,  citam forum vec neko vreme ali nikako da se registrujem. Pohvale svima za izgled foruma, kao i za jako kvalitetne price/savete/iskustva...

Tek sam dosao na forum a odmah trazim pomoc :) imam dilemu pa se nadam da cu uz vasu pomoc doneti pravu odluku.

Vozim Seat Leon 1.6 benzinac, 2005.god.  Dnevno prelazim oko 50km, s tim sto mi je pola od toga voznja na otvorenom putu a pola gradska. Neki prosek potrosnje mi je oko 9l.

E sad, zanima me vase misljenje, da li bi ugradjivali plin u mom slucaju. Godisnje predjem ne ispod 15000km. Po nekim grubim proracunima sam izracunao da bih ugradnju isplatio za godinu dana, mozda i manje. A imam nameru da ne menjam auto neki duzi period, jer sam ovim zadovoljan.   Kakva su vasa iskustva sa seatom i plinom, koliko je isplativo, i da li je isplativo, sta gubim a sta dobijam....  Svaki savet je dobrodosao

dragan

dragan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
  • Auto:Renaut Clio RS 197
isplativo je svakako, samo ugradi odgovarajuci uredjaj na sigurnom mestu, kod nekog proverenog majstora...
a isplatice se sigurno, i kad budes prodavao auto posle plinski uredjaj ce uvek biti veliki +...

dedza

dedza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 37 posts
  • Auto:Seat Leon 1.6 16V
Ja sam ugradio u januaru ove godine i do sada me fenomenalno sluzi :)
Nisam hteo da skrtarim pa sam otisao u ozbiljan servis koji radi samo plinske uredjaje i ljudi su maestralno odradili posao za jedno pre podne,pritom dobijes i garanciju 3 godine ili 120 hiljada kilometara sto je sasvim zadovaljavajuce.Ako si jos uvek zainteresovan javi se na pp i dacu ti njihov kontakt telefon ili adresu na netu,pa sam proceni.A po meni plin ne moze da steti nista dva pogonska goriva u autu,sacuva motor vise od benzina,a pritom jeftinije,a na sve to kasnije vremenom podize cenu autu kada ga budes prodavao.

dejan82

dejan82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1587 posts
taj motor je idealan za ugradnju gasnog uredjaja,u svakom slucaju je isplativije se voziti na gas

droganche

droganche

Member

• Members
  • PipPip
  • 20 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1,4 16V 2001
Pozdravljam sve forumase! Ugradio sam torusnu bocu, ali mi nije nivou sa patosom, ima li mozda nekoga da je imao istu situaciju, pa me interesuje kako ste uspeli resiti to? Imam neku ideju ali moram skociti do drugara da vidim jeli izvodljivo...
Inace svima preporucujem ugradnju, ja sam ugradio cim sam kupio auto, i mogu reci da sam zadovoljan. Ubacio sam Landi, cuo sam da je taj sistem jedan od kvalitetnijih. U gradu zna da mi varira potrosnja i da ide cak i do 13l, gde sam se malo uprpao, pa su mi rekli da je to manje-vise normalna potrosnja za grad. A na otvorenom je oko 8l. A sa ukljucenom klimom i voznjom oko 130 km/h (na autoputu naravno) nije preslo 9l. Nadam se da sam barem malo pomogao onima koji se razmisljaju oko ugradnje! Posted Image

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4497 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Najbolje resenje ti je da kupis tablu stiropora u toj debljini koliko ti boca strci... Lepo ga skalpelom ukroj i izrezi krug za bocu... Kada to uradis samo nabaci tapacir preko i to ti je to...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users