Jump to content

Fabrički propisane dimenzije pneumatika za SEAT-a

• Please log in to reply
65 replies to this topic

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4379 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
http://www.tuev-hess...2011_12_ger.pdf

Ovo ce vam najbolje raditi ako "skinete" na racunar (klik desnim dugmetom i "save link as..."

Attached Files

Tomica Ruma

Tomica Ruma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 267 posts
  • Auto:Mercedes ML320CDI 4Matic

View Postcvrletdi, on 29 June 2011 - 09:12, said:

Eto ljudi jos par stvari sam uradio na kolima,auto je dobio novo vesanje i to ni manje i vise nego KW V2 inox,zatamnjena stakla u glass servisu naj svetlijom folijom,satvljena karbon 3d folija na haubu,uradjeni detalji branika u mat crnu foliju,oz ultraleggera 17 ,stavljen nitro sistem NOS shot 100 ks,napravljena dual map u nova speed-u,ceo trap zamenjen trapom od cupre,ubacen satic pritiska turbine do 3 bar-a prosport,za sada je pritisak 1,4 bar bez nitra sa nitrom oko 1,8 bar,kupljeni nivi slikovi toyo proxes r 888 i ostvaren je novi rekord auta od 13,292 na 402 m,s tim sto je ti i moj novi licni rekord........

Bato jedna informacija ako nije frka, kazi mi dok je auto bio fabricki, bez ikakvih dodataka na motoru, kojih dimenzija su bile gume na ovim 17kama Oz belim, i na kojim oprugama je tada bio auto, i kako ti se ponasao sa 17kama u voznji.. Pozz

cvrletdi

cvrletdi

Osnivač kluba

• Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
  • Auto:SEAT Leon 1P Cupra OCT SEAT Ibiza FR Skoda Yeti
bele oz su bile 8j vozio sam 205 40 17,bio je na nekim ljubicastim oprugama i fabrickim amortizerima ponasao se sasvim ok,ibiza i nema neku udobnost,ali bilo je skroz zadovoljavajuce,za nijansu tvrdje od recimo 205/45/16 sto bi ona fabricki trebala da nosi,
AM Motorsport
ECU Unknown file

Tomica Ruma

Tomica Ruma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 267 posts
Ja sam jedno vreme nosio 225 45 17, probao od drugara neke petokrake ja mislim 8, ili 8.5 J ne znam tacno, i cinilo mi se kao da je auto dosta teze nosio te felne kao da je osetno isao tj za nijanu sporije navlacio, isto tako i iz samog starta bio lenji.. jel moguce ili sam tripovao samo? I da cesale su od rubove nenormaaaaaaaaaaalno  u svakoj krivini cak i pri 40-50kmh.. ;\ a fabricke su opruge i gasni amortizeri bilsteinovi...;\

Edited by Markoni, 05 July 2011 - 05:33.
Nema potrebe citirati post na koji se odgovara...

cvrletdi

cvrletdi

Osnivač kluba

• Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
pa naravno da ti je cesalo,em presiroka me previsoka,nisi se tripaovao teze ja auto isao samim tim sto je guma mnogo siroka a i 8 j su bile ,na ibizu plafon 17 205/40/17 ili 215/45/17 a od 18 samo 215/35/18
AM Motorsport
ECU Unknown file

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4379 posts
Sve postoji samo nema ko da cita  :popo:

http://forum.seatklu...tika-za-seat-a/

Previskoka je i 215 45 za Ibizu...
Postujte fabricki propisane dimenzije i ne pametujte mnogo  :;):

mossa

mossa

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 284 posts
  • Auto:Ibiza 1.4 6L
ok je to znati otrpilike sta ide sta ne ali ne treba uzimati zdravo za gotovo jer ako resis nesto da spakujes po svaku cenu spakovaces ga Posted Image

npr tamo na spisku nisam nasao 185/60 15 da moze ,a npr ja tu gumu imam kao zimsku i nije kacilo uopste, sa sve -3cm koni oprugama

Edited by mossa, 05 July 2011 - 14:02.

Blindmanmotorsport.com

Tomica Ruma

Tomica Ruma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 267 posts

View PostMarkoni, on 05 July 2011 - 12:11, said:

Sve postoji samo nema ko da cita  :popo:

http://forum.seatklu...tika-za-seat-a/

Previskoka je i 215 45 za Ibizu...
Postujte fabricki propisane dimenzije i ne pametujte mnogo  :;):
Pa tu sam nasao samo do 16'' felnu, a hteo sam 17ke da stavim pa mi opet nije bilo jasno..

View Postcvrletdi, on 05 July 2011 - 11:53, said:

pa naravno da ti je cesalo,em presiroka me previsoka,nisi se tripaovao teze ja auto isao samim tim sto je guma mnogo siroka a i 8 j su bile ,na ibizu plafon 17 205/40/17 ili 215/45/17 a od 18 samo 215/35/18
Mislis da bi 205 40 17 bila ista kao 205 50 16? mislim ne bi kacilo i isao bi auto isto kao i sa ovim 16kama? bilo mi je jasno da je 225 presiroka guma za ibizu, to je profil za pasata itd.. vece aute, ibiza je bas mala, tj taman :D

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4379 posts
Nije sve u kacenju ili ne kacenju...
Neki elektronski sistemi na automobilu (ukoliko ih ima) su proracunati na odredjeni precnik tocka... Ukoliko se poremeti taj propisani precnik tocka moze doci i do problema u funkcionisanju tog sistema... Takodje stavljanjem tocka veceg precnika dolazi do veceg opterecenja celog sistema motor-menjac (znate i sami da je tesko krenuti biciklom u vecem stepenu prenosa)...
Naravno da moze da se spakuje i veci tocak a da ne kaci, ali nije u tome poenta...
Neka tolerancija postoji, ali razlika izmedju 205 40 17 i 225 45 17 je ogrooomna...

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4379 posts

View PostTomica Ruma, on 05 July 2011 - 14:15, said:

Pa tu sam nasao samo do 16'' felnu, a hteo sam 17ke da stavim pa mi opet nije bilo jasno..

Ima vise strana koje se odnose na Ibizu, sigurno ima i za 17ice...

View PostTomica Ruma, on 05 July 2011 - 14:15, said:

Mislis da bi 205 40 17 bila ista kao 205 50 16?

Baci oko ovde, mozes sve da vidis... Dakle trudis se da ti "Overall diameter" bude isti ili slican...

http://forum.seatklu...ije-pneumatika/

Tomica Ruma

Tomica Ruma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 267 posts
Pa siguran sam da bi sa 205 40 17 lepo isao, tj da mu ne bi bilo neko preveliko opterecenje, sad cu videti na ovom kalkulatoru sta kaze, samo me je to zanimalo da li stvarno toliko znaci precnik 225 45 17 u odnosu na 205 40, mislim da je tolika razlika.. hvalaa
evo sta kaze..Overall Diameter: - -
205-50-16 - Overall Diameter: 24.07 in 611.37 mm
205 40 17 - Overall Diameter: 23.45 in 595.63 mm
jos samo neko pametan da mi objasni te brojeve i uporedi koja je razlika :D

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4379 posts
Pa ovo ti je precnik celog tocka (felna-guma)... Dakle razlika je oko 1.6 cm...
Imas i info o visini zida gume i jos nekih gluposti...
Dole ti izlazi i razlika u procentima i navodno se do 3% tolerise mada bih ja to smanjio do 1.5% recimo...

mossa

mossa

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 284 posts
  • Auto:Ibiza 1.4 6L
205/50 16 ima veci precnik, nije velika mudrost :)

ako tako gledas tako onda je205/40 17 ~ 205/45 16
mada u praksi tu kalkulaciju mozes da bacis, imao  obe dimenzije.
sa 17 je tocak tezi, pa mu zato treba i vise snage da povuce= tromiji auto

Edited by mossa, 05 July 2011 - 18:28.

Blindmanmotorsport.com

Tomica Ruma

Tomica Ruma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 267 posts
Ajoj muke sa tim tockovima, znaci da ne diram nista, moram onda naci neke opruge da nabijem malo dole i opet po gasu :D

Shomy

Shomy

Osnivač kluba

• Moderators
  • 1054 posts
  • Auto:Leon Cupra 1P (Mk2)
Moj savet....stavi pravu dimenziju guma koje je fabrika propisala.  :;):
Posted Image

cvrletdi

cvrletdi

Osnivač kluba

• Members
  • PipPipPip
  • 159 posts
da bom gluposti,naravno da ibiza ima fabricki i sa 17,tako da sto se tice elektronski sistema,nece nista ometati ispravan rad istog,cupra tdi 6l izlazi iz fabrike sa 17 felnama i dimenzijom 215/45/17,takodje i fr mladje generacije izlazi iz fabrike sa 17 felnom,ivica je oborio i taj "mit" da se ne moze voziti na ibizi 18 pa covek ceo zivot vozi 18 na istoj,tako da o tome ne vredi raspravljati,a fabricke dimenzije neka oni ostave za fabriku.....
Samo treba gledati et felne i koliko su jota,moja preporuka za ibizu je 17; 7,5 jota ; et 35 sa gumom 215/45/17.....
Znam da ce mi neki ovde reci da inzenjer nije dzabe isao na fax itd,da je to preporuka fabrike,ali moje je misljenje da na ibizu treba staviti 17,naravno misljenja su razlicita...........

edit: ipak je fabrica dimenzija izgleda 205/40/17
AM Motorsport
ECU Unknown file

Tomica Ruma

Tomica Ruma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 267 posts
u pravu si brate, video sam da decko fura 18ke i sve je ok, znaci moze se voziti, e to me je interesovalo gledacu da budu felne 7.5 J e 35 sa gumom 205 40 17 ili sto kazes 215 45 17 svejedno... Hvala za preporuku i pomoc :)

Edited by Markoni, 06 July 2011 - 02:05.

nesa71

nesa71

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 53 posts
  • Auto:New ibiza limeta zelena
Moja ibiza je dosla sa fabrickim gumama 215/40r17.Pozdrav Nesa.

P.S. Tomice mislim da pravis gresku 205/45r17 ili 215/40r17

Edited by nesa71, 06 July 2011 - 17:34.

Ivica

Ivica

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 119 posts
6L cupra dolazi sa 205 40 17",to su mi sada zimske,a ljetne vozim 18" ALI sa profilom 215 35 18,znaci nema odstupanja......sto veca felga manja guma i nema problema...... zivim u bosni,putevi su isti kao i kod vas u srbiji,imam gewinde i auto mi je ubijeno u pod.....sto zelim reci?
da nema problema i onih prica "joj odose lezajevi itd".....otice brate svedno kad tad.....ja nisam imo nikakvih problema osim struganja.....to je vidio ivan  :biggrin:  
cak sam se neko vrijeme omisljo da idem na 19"   :wallbash:
NM na bacanje.......

Tomica Ruma

Tomica Ruma

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 267 posts
Ajoj 19 je za ibizu preveliko :D 18 mu extra stoji, ali moj je slab 130 ks, pa cu razmisliti mozda mu nadjem neke lepe 17ke, da bi isao kako tako i sa njima, tj da ne gubim vise na snazi, ipak cupra je cupra :) Evo u rumi neki ludak doterao 1.9 tdi 160 ks cipovana nesto preko ne znam ludacki ideee :D

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users