Jump to content

Grcka - Sitonija

• Please log in to reply
16 replies to this topic

Misha

Misha

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 650 posts
  • Auto:Suzuki SX4 1.6 GS 4WD 2012&Alfa Romeo 147 JTD
Kao sto sam obecao stize moj kratki review sa letovanja u Sartiju. :yes

Krenuli smo iz NS 13.06.u 21.00h puni optimizma,na put za Sitoniju. Put od NS do BG je pun suzenja,jer su radovi u toku(tempom koji sada napreduju,potrajace jos dugo)tako da smo polako vozili. :construction:
Od BG do Nisa put je mnogo bolji pa smo prilicno brzo sigli do Nisa,gde smo napravili kracu pauzu. Granicu sa Makedonijom presli smo bez zadrzavanja i nastavili ka nasem cilju. Makedonci kao vozaci su manje-vise ok,pridrzavaju se ogrnicenja jer je policija rigorozna sto se tice kazni. Gorivo koje smo sipali,moram priznati je odlicnog kvaliteta i cene. Ogranicenja brzine su varirala od 50 do 130km/h,u zavisnosti od uslova puta. Granicu sa Grckom smo presli oko 06.00h,bez vecih zadrzavanja. Posle samog prelaska Evzonija iznenadila nas je radrska kontrola, :police:  koju smo na svu srecu izbegli za dlaku. :crazy: Grci voze veoma brzo,bez obzira na ogranicenja brzine i kamere,kojih ima na celom putu kroz Grcku. Moja procena je da svi voze 30% brze od dozvoljene brzine, bez obzira bila to Ibiza 1.2 ili BMW M5.

Sam put do Sartija vodi kroz manja naseljena mesta,koji je cesto krivudav i prepun bahatih lokalaca(koji voze pick up-ove kao ameri) koji izlecu iz maslinjaka bez da pogledaju levo i desno.  :rant: Prolazi se kroz po meni lepa mesta Nikiti,Toroni i Porto Koufo. Put je sirok i krivudav. Jos ima ono gore-dole,malo se penjes,pa se spustas. Dosta ostrih krivina(krenuh da vozim kao Ken Block  :laughing:  ali deci je :sick:  ,pa sam prestao) s obzirom da smo bili dobro natovareni Cordoba je dugo ostajala neutralna u krivinama. Malo me je put podsetio na Frusku Goru,tj Venac ali je jos gori. Asfalt je od sitnog kamena pa kad se malo brze uleti u krivinu proklize tockovi. Nista strasno za nekoga ko voli krivine i max uziva u njima ali zbog dece sam morao usporiti.

Kad smo konacno stigli u Sarti,doziveli smo neprijatno iznenadjenje ! Nismo dobili apartman koji smo uplatili 6 meseci ranije  :thumbdown:  pod izgovorom da su pukle neke cevi u kupatilu i da je poplavljen. Ok,umorni od puta prihvatismo. Smestili su nas dve ulice od plaze(apartman koji smo uplatili je bio na samoj plazi) u kao skuplji apartman  :wallbash: U raznojake komentare smestili smo se i od tog momenta pocinje nase uzivanje.
Cene u Sartiju su sledece: hleb 0,80-1,20e,Coca Cola 2l-1,5e,paradajz 0,78e,giros u piti 2,5e,paket vode 1,75e,pivo 0,70-1,0 u limenci 0,33 i meni omiljena Nutella od 750gr 4e  :shock:

Sarti mi sve svideo na prvu loptu,nije guzva kao u Pefkohoriju i Hainotiju (gde na plazi ne mozes ni peskir rasiriti) manje je Srba a vise Madjarica  :animier: Do duse ima dosta Slovaka,Makedonaca i po koji Nemac.
Gradska plaza je ok,dok na Tasosu u Potosu mi se nije svidela ni malo. Pesak na plazi ,cisto more postepeno dubina pa opet plicak sto je bilo mom sinu idealno mesto da nauci da pa pliva  :thumbsup: Obisli smo okolne plaze Portocali(Orange beach),Armenistis beach&Camping,Kalamitsu beach&Camping,Komitsa ali na mene je najveci
utisak ostavila Armenistis tj kamp koji max posvecen uzivanju. Ususkan u Borovoj sumi prepun prirodnog hlada sa svim mogucim sadrzajima poput bioskopa,baset i tenis terena,restorana,kafica,prodavnica,decije igraliste na samoj plazi,disco klubu i meni kao roditelju sa malom decom veoma bitnom - doktorskoj ordinaciji. :doc:  Voleo bih letovati u tom kampu sledece godine ali kum i drugar su konstatovali da je bolje probamo Lefkadu,jer su culi da je lepa a imaju mladju decu pa se ne bi usudili u kampu letovati ...

Sitonija je prelepa i ima sta da pruzi tako da je preporucujem svima.  :thumbsup: U toku letovanja smo skoknuli 2 puta do Soluna u shoping,uf kako taj deo letovanja ne volim ! Ikea,Cosmos,Inter Sport... Moj dobronameran savet: ostaviti zenu i decu pa otici u centar grada na laganu setnju i kaficu. Ne mozete pogresiti 100% sam siguran. Ja sam grdno pogresio pa me je docekala kazna na kasi,pod izgovorom da su sve te stvari za kucu.  :help: Manje vise sok na kasi i nije bio toliko strasan kada sam video sta sve mora stati u gepek + odeca i ...

Sve u svemu odlicno smo se proveli,vreme nas je bas posluzilo i prepuni smo utisaka. Ne zamerite ako sam bio mozda previse slobodan u nekim konstatacijama.

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Life is like a box of chocolates,you don't know one you're gonna get.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4328 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Odlican putopis Miso  :thumbsup:
Evo i ja da se ubacim u pricu...
U Sartiju sam bio 2006. godine... Tada jos to nije bilo popularno letovaliste za nase gradjane, cak jos uvek nije u tolikoj meri kao neka druga mesta na 1. prstu... Tada su gosti uglavnom bili Madjari i sve je bilo podredjeno njima... Jelovnici i ostale informacije bile su na Madjarskom jeziku. Grad kao grad simpatican, bez neke velike gungule... Dosta radnji, poslasticarnica, restorana...
Pod obavezno posetiti Grill Obelix gde je fenomenalan giros i dosta povoljan (tada)... Uglavnom smo se tu hranili preko dana.
Ja sam tada bio busom i tamo iznajmio, sa tadasnjom lepsom polovinom, skuter od 50 cm3... Platio 80 EUR za 8 dana, i to dobio novi Peugeot Vivacity  :thumbsup:
Prvi dan smo bili na gradskoj plazi, koja je OK... Cista, relativno lepa, i bez velike guzve... Ali ja generalno ne volim gradske plaze pa smo vec sledeci dan otisli na Orange Beach gde nam je bilo fenomenalno. Po malo su utisak kvarili kamperi koji su znali da ostave po koju konzervu i papire na plazi, ali sta je tu je... Voda nenormalno cista, beli pesak, ma milina jedna... :respect:  Takodje je zalazak sunca jako lep sto se da videti na fotkama... Tamo smo proveli gotovo sve dane. Posetili smo jos par divljih plazi do kojih mora malo da se pesaci i lomata, ali vredelo je  :yes  Ceo potez oko Sartija ima dosta tih zabacenih plaza, i treba istrazivati (mislim na one koji ne idu sa malisanima).
Evo i mojih slika...

Posted ImagePosted Image

Misha

Misha

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 650 posts
Markoni,slike su  :unworthy:  :respect: Vidim da tada 2006.god.nije bila guzva kao sad,moje slike sam napravio pre podne i to radnim danom. Vikendom je stravicna guzva,zahvaljivali su mi se kada sam im ustupio lezaljke  :rofl: i to Grci ! Nisam isao u te uvale sa tvojih slika jer sam primetio da ima nudista,pa sam ih na duseku sa decom obilazio. Upravu si za kampere sad se ponasaju jos gore  <_<  ali nisu mogli da nam pokvare jako lep utisak koji smo stekli na Orange beach-u ! Uh umalo da zaboravim Obelix Grill je bio redovan,mesani giros sa salatom,pomfritom,namazima i picem smo placali 11e po osobi !

Edited by Misha, 06 July 2011 - 00:00.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4328 posts
Prosle godine sam sa zenom bio na Sitoniji na 5-6 dana u septembru...
Vreme idealno, temperature od 26-29 stepeni, moze se ceo dan provesti na suncu...
S' obzirom da sam ovaj put bio kolima trazio sam neko mesto sa kog se brzo stize do svake tacke na Sitoniji.
Izbor je pao na Porto Koufo, malo ribarsko mestasce, sa 2 hotela. Idealno za ljude koji ne vole guzvu.

Nas hotel je na samoj plazi tako da se uvece moze uspavljivati uz talase  :thumbsup:
Hotel ima svoju plazicu gde su lezaljke DZ, a mozda imate i srece kao i mi da vam drustvo pravi Paja, gusan koji se sepurio po plazi svaki dan... :laughing: Imam jedno 50 njegovih fotki, ocarao me je  :rofl:
Malo je nezgodno za one koje mrzi da se vozikaju jer u samom mestu osim prodavnice, trafike, i par restorana nema ama bas nista.
Toroni je na par kilometara i u njemu ima malo vise sadrzaja... Klopa po restoranima je malo skuplja nego kod nas. Recimo da nam je za neki normalan, skroman rucak, treba izdvojiti oko 30 EUR. Sreca pa smo imali dorucak u hotelu pa nismo morali i na to da dajemo pare...

Mi smo se vozikali svaki dan, isli do Neos Marmaras-a, Porto Karas-a, Sartija, Kalamitsija... Voda je svuda cista i svaka plaza jelepa na svoj nacin. Zna da bude meduza tako da treba voditi racuna i o tome.
Put po celoj Sitoniji je OK, sa dosta krivina... Tada sam vozio BMW-a E46 M-paket koji je odlicno lezao i bilo je pravo zadovoljstvo voziti takvim putevima...

Ako neko ima nekih pitanja vezano za Sitoniju neka slobodno pita, pa cemo se Misa i ja potruditi da odgovorimo...

Evo i koja fotka...

Misko

Misko

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 228 posts
Momci odlicne slike.  :thumbsup:

@Misha Idem za mesec dana na Lefkadu pa ako te zanima mogu da napisem ovde po koju planiram da je predjem uzduz i popreko, ona ima kao neki glavni put koji ide oko ostrva ali sam se dobro naoruzao mapama (gps), pa planiram da skratim preko planina sta se moze skratiti i obici sta se moze. Isto mogu ti reci i kakve su navteq mape grcke posto njih planiram da koristim mada mozda budem koristio i teleatlas.

@Markoni Fini BMW si vozio, da li je moguce da ti se toliko Seat vise svideo?

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4328 posts
Ja sam prosle godine bio na Lefkadi, napisacu putopis ovih dana, a mozes i da svratis na neko sledece okupljanje cisto da ti dam par saveta i preporuka... Poneses i mapu ako imas...

A vezano za BMW... Da se razumemo, auto je jaaako kvalitetan i po tome se ne moze porediti sa SEAT-om... Najvise me je smorilo jer je imao 115 KS, i to dizel varijanta... SEAT mi ipak vise lezi jer se jos uvek osecam mlad  :biggrin:

dejan82

dejan82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1494 posts
  • Auto:Seat Ibiza Cupra 6L
svaka cast za Mishu i Markonija,kazite mi koja je procedura za iznajmiljivanje skutera

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4328 posts
Koliko se secam bilo je jako prosto... Mislim da sam samo ostavio svoj pasos kod njih, cak mi nisu ni dozvolu trazili... Davno bese, vise se ni ne secam... :unsure:

Gile

Gile

SEAT Klub član

• Members
  • PipPip
  • 24 posts
@Markoni
A jesi li se odlucio koji ce Seat na put sa tobom u Grcku ove godine? :rolleyes:

Nego... ne znam dal nekoga zanima ali mogu da postavim klip o Lefkadi i njenim plazama?Markoni bi mogao da napise putopis a ja da prilozim taj klip!?

Misha

Misha

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 650 posts
@Gile,postavi klip o Lefkadi i njenim plazama. :thumbup:
@Misko,kada se vratis sa Lefkade napisi po koju... :thumbup:

Edited by Misha, 07 July 2011 - 00:17.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4328 posts
Evo ja cu se potruditi da sutra napisem mali izvestaj sa Lefkade sa sve slikama, a Gile ce me dopuniti... :thumbup:

Gile

Gile

SEAT Klub član

• Members
  • PipPip
  • 24 posts
Dogovoreno :gathering:

@Mishko
Ako budes koristio mape za put na Lefkadu,obrati paznju na novi autoput od Soluna do Igumenice.Taj autoput ide preko starog planinskog puta,pa vecina mapa zna da se zbuni i iskljuci te sa autoputa ranije.A sto se tice same Lefkade ,ima par neucrtanih precica preko planinchina:),mada mislim da ce od vece koristi biti mestani nego GPS :biggrin:

zvrle

zvrle

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 posts
  • Auto:Seat Ibiza 6L 1.9 TDI
Trebalo bi podeliti temu da ne offujemo o lefkadi  :whistle:
Ja sam prošle godine bio na lefkadi, za 8 dana negde oko 700 km sam prešao.
Bio sam u nidriju, do najdalje plaže (porto kaciki) imaš nešto malo više od 1h lagane vožnje (~80km/h), sve ostalo je ispod 1h.
Išao sam magistralom oko ostrva, može se i prečicama preko brda ali meni se nešto nije vozilo po brdima.
Sve je ok dok si na magistrali ali kada siđeš sa magistrale i kreneš ka plažama nastaje veselje  :biggrin:
Uske uličice (ako se ono može nazvati ulicom, više je staza za bajs  :smile: ), jako oštre lakat krivine, makadam,prašina, u povrtaku su jako strmi usponi.
Do dve po meni najlepše plaže (porto kaciki i egremni)su i najgori putevi, ostalo je podnošljivo.
Planiraj da na ove dve plaže budeš 10-11h jer nema velike gužve i može se naći parking, posle je već problem i moraš da parkiraš pored puta
Toliko od mene, lepo se provedi.
Posted Image

Uploaded with ImageShack.us

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4328 posts
Naravno da ce biti nova tema, nista ne brini zvrle  :;):

Misko

Misko

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 228 posts

View PostMarkoni, on 06 July 2011 - 08:45, said:

Ja sam prosle godine bio na Lefkadi, napisacu putopis ovih dana, a mozes i da svratis na neko sledece okupljanje cisto da ti dam par saveta i preporuka... Poneses i mapu ako imas...

A vezano za BMW... Da se razumemo, auto je jaaako kvalitetan i po tome se ne moze porediti sa SEAT-om... Najvise me je smorilo jer je imao 115 KS, i to dizel varijanta... SEAT mi ipak vise lezi jer se jos uvek osecam mlad  :biggrin:

Dolazim na jedno od sledecih okupljanja  :gathering: , malo mi je frka jer uvek radim vikendom  :thumbdown: , ali iskombinovacu nesto.

View PostMisha, on 07 July 2011 - 00:15, said:

@Misko,kada se vratis sa Lefkade napisi po koju... :thumbup:

Naravno  :thumbsup:

View PostGile, on 07 July 2011 - 11:43, said:

@Mishko
Ako budes koristio mape za put na Lefkadu,obrati paznju na novi autoput od Soluna do Igumenice.Taj autoput ide preko starog planinskog puta,pa vecina mapa zna da se zbuni i iskljuci te sa autoputa ranije.A sto se tice same Lefkade ,ima par neucrtanih precica preko planinchina:),mada mislim da ce od vece koristi biti mestani nego GPS :biggrin:

Obraticu paznju, hvala, inace prespavacu u Metsovu, pa cu na toj deonici biti svez  :laughing:

View Postzvrle, on 07 July 2011 - 19:36, said:

Trebalo bi podeliti temu da ne offujemo o lefkadi  :whistle:
Ja sam prošle godine bio na lefkadi, za 8 dana negde oko 700 km sam prešao.
Bio sam u nidriju, do najdalje plaže (porto kaciki) imaš nešto malo više od 1h lagane vožnje (~80km/h), sve ostalo je ispod 1h.
Išao sam magistralom oko ostrva, može se i prečicama preko brda ali meni se nešto nije vozilo po brdima.
Sve je ok dok si na magistrali ali kada siđeš sa magistrale i kreneš ka plažama nastaje veselje  :biggrin:
Uske uličice (ako se ono može nazvati ulicom, više je staza za bajs  :smile: ), jako oštre lakat krivine, makadam,prašina, u povrtaku su jako strmi usponi.
Do dve po meni najlepše plaže (porto kaciki i egremni)su i najgori putevi, ostalo je podnošljivo.
Planiraj da na ove dve plaže budeš 10-11h jer nema velike gužve i može se naći parking, posle je već problem i moraš da parkiraš pored puta
Toliko od mene, lepo se provedi.

Hvala, hvala  :thumbsup:

gunjpas

gunjpas

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
Plaza stari deo Sartija,snimljeno pre par dana:)

Plaza Platanitsi(mala plazica iza levih stena)  udaljena 5 km severno od sartija:)

gunjpas

gunjpas

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
Pecina(desne stene) na palzi gde se nalazi goa beach bar:)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users