Jump to content

Mala pomoc vlasnicima alhambre.

Tice se FOB kljuca

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Zarencija

Zarencija

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
Kupio sam polovnuy Alhambru i dobio samo jedan kljuc kome je riknula baterija . Zamenio sam kljuc ali se nasao u frci kako da ga povezem sa autom kada nemam dva kljuca da jedan stoji u bravi a drugi kao kontakt (tako stoji u uputstvima) i iskopao sam na netu kako da se uradi sa samo jednim kljucem... lako kao pasulj verujte...

dok ste van auta gurnite kljuc u bravu, auto mora da bude zakljucan u tom trenutku
okrenite na kratko tri puta kljuc da otkljucate auto (uzastopno brzo onako lev-desno, imate nekih 5 sekundi da izrsite ovu operaciju)
lampica za alarm se upali i non stop svetli
drzite lock i tri puta pritisnite umerenim tempom dugme za otkljucavanje
lampica za alarm i lampica na kljucu krecu da trepere nekoliko puta
svetla se gase u autu i auto se zakljucava

i to bi trebalo da bude to.

Posto sam se ja mucio bas puno da resim ovaj problem resio sam da nekome pomognem sa najboljom namerom . Ako sam prekrsio neka pravila foruma unapred se izvinjavam

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4348 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
Odlicno, svaka cast na objasnjenju. Ovo je verovatno upotrebljivo j za ostale modele Seata :respect:  :thumbsup:
Koje ti je godiste Alhambra i mogao bi da je predstavis u temi...da bude prva na forumu :;):

Mozda da postavis i link?

Edited by Nikola011, 29 November 2015 - 21:02.

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Zarencija

Zarencija

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
Hocu obavezno prvom prilikom moram da slikam itd...

Alhambra je 2002-o i za sada odlicno sluzi . 2.0 benzin motor .

Preko tableta sam nasao link i bilo je na svedskom ako se ne varam pa sam prevodio rec po rec ne pitaj me ... Provereno radi mogu da snimim i da okacim snimak da se vidi  ako treba . Iskreno neznam za druge Seat-e ovo je bilo pdf uputstvo iskljucivo za moj model seat-support-se nesto pa onda ima boga oca da se skroluje dok se ne dodje do bezbednosti kako vec... duga prica .

p.s Kljuc NE VADITE iz brave dok radite ovu operaciju :) to nisam napisao .

Peki1980

Peki1980

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 583 posts
  • Auto:Seat Altea xl 1.6 mpi , Fiat Ducato Maxi 2.3
Batice OBAVEZNO ALI OBAVEZNO predstavi alhambricu u http://forum.seatklu...clanova-seat/  , shto vishe slika spolja i iznutra. Daj malo detalja kako se ponasha u voznji , potroshnja i ostalo . Moja je zivotna zelja da kupim alhambru . Zelim ti puno lepih km sa njom. Jel planirash da ubacish plin mozda ?
Izesh auto ako ne moze bure da se utovari

Zarencija

Zarencija

Newbie

• Members
  • Pip
  • 6 posts
Ok Sutra obavezno fotkam ...  Nisam znao da se ljudi interesuju toliko :)

Ne planiram da ubacujem plin, bar jos uvek ne .
Grad potrosnja 10-12 l
Otvoren i Auto put (6-a brzina) 6.5-7.5 l benzina naravno neznam dal sam rekao . Motor je 2.0.
Stabilan,Komforan,Veoma praktican,bure natovaris i jos dvojicu pozadi da ga drze da se ne komata ,jebiga kakve kajle da mecem na nove tapacire boze svasta..
Salu na stranu, pouzdanost,prakticnost,udobnost ,nepostojeci kvarovi .
Malo je tvrdja.. jbg nasi putevi... sta tu da se prica ...
Veoma stabilna u krivinama pri vecim brzinama... lepi se ... nema da legne onako kad se natovari a bogme tovario sam je... Puna je bila + prikolica , radi klima a ona guta kilometre , ne vidi put .... kao da si seo u brodic i picis drumom eto tako.... Jbg sad i trosi kao taj brodic ali sta sad :)

Slike cu da okacim, moja je polovna sa pravom kilometrazom, 265 je imala kad sam je uzeo ali provereno nikad nista vracano :)  Od kada sam je uzeo samo redovni servisi , ulje gume itd... nikakvi kvarovi vredni pomena  ... dobra... priraste ti srcu onako... pa kao moj pokojni cale... voleo covek da popije bog dusu da mu prosti... ali umeo da zapne i vredan covek bio... Tako i moja Alhambra... ume da popije ali vredna mala :)

Svako dobro!

dren

dren

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.9 TDI 74kW 2003
Juce mi se javio problem, lampica za grejac je pocela da blinka. Stop svetla su radila non stop, cak i kada kola ne rade. Autoelektricar je zamenio prekidac za stop svetla (nekoliko njih je bilo neispravno dok nismo nasli jedan ispravan!) i sada stop svetla rade normalno na pritisak kocnice, ali lampica za grejac i dalje treperi. One male prekidace za grejace ili sta vec ispod haube (cetiri njih) je proverio i svi su ispravni. Ostalo je da proveri da li nisu u pitanju neki releji, ali pre toga mi je rekao da probam da uradim resetovanje Je l' ima neko ideju kako da lampica za grejac vise ne blinka, nego da radi kao sto je radila pre?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users