Jump to content

Radna temperatura

• Please log in to reply
11 replies to this topic

DrEstate

DrEstate

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts
  • Auto:Seat Alhambra 1.9 TDI
Ljudi jel ovo nesto nije kako treba ili... Temperatura mi je maximum na ovom nivou..kad sam putovao do Nove Varosi mozda se za nijansu vise podigla,do prve crte...Neko mi kaze da oni imaju mnogo dobro hladjenje pa je to zbog toga,ali treba mi misljenje nekog ko se razume..

Posted Image

Littmann

Littmann

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 336 posts
  • Auto:Seat Ibiza 6L 1.9 SDI
Nije to normalno. Proveri termostat.

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2
Temparatura bi trebala biti stalno na 90' c., osim kada je auto bas bas rasterecen, nizbrdica i sl., moze da se desi da padne. Vrlo moguce da je termostat otisao..

aleksandar indjic

aleksandar indjic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts
  • Auto:seat leon 1.9 tdi 2009 facelift
ako imas grejanje u kabini onda je samo senzor temperature a ako nemas grejni grejanje onda termostat ali u svakom slucaju je pravilo da se menjaju u zajedno...

DrEstate

DrEstate

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 59 posts
  • Auto:Seat Alhambra 1.9 TDI
Sutra idem da menjam ulje pa cu da vidim sta je u pitanju, a i nzm kakva su iskustva sa kolima slicnog tipa,sto se tice grejanja,iskreno to je jedina stvar kojom uopste nisam zadovoljan,ne da ne greje nego je bas bzvz..al opet sve mislim kao ,veliki auto pa mozda zbog toga..

PedjaV18

PedjaV18

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 588 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 TDI, Astra H, Golf 5 GT Sport
Meni se isto desilo na Ibizi, crko je bio termostat...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2
Pa kako moze da grije kad ne postize radnu temparaturu. Kada je sve ispravno mora vreo vazduh da duva!

mihajloo

mihajloo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Auto:Seat Alhambra,1.9 tdi,85 kw
Stara tema,ali za one koji ne znaju... Svaka Alhambra u dizel varijanti od 1995. pa do 2010. godista ima Webasto(digitalna klima),koji se automatski pali na temp ispod 5 stepeni celzijusa. Ali,na velikoj vecini,narocito onih starijih,taj sistem ne radi,a verovatni uzrok tome jeste pumpa za vodu(dodatna za grejanje),koja se nije pokazalaizdrzljivom i zariba, pa je na vecini auta ta pumpa skinuta da ne bi doslo do pregrevanja tecnosti. Sam Webasto sistem iziskuje odrzavanje, jer da bi radio,mora da se odrzava. Alhambra ima veliki broj radijatora,tacnije u prtljaznom prostoru,pa zimi, ako Webasto nije ispravan,tesko postize radnu temperaturu i kada je postignwe ume rapidno i da padne, pa je grejanje u zimskim uslovima bez Webasta dosta losije,narocito na kracim relacijama i voznji po gradu. Ja sam se raspitao kod coveka za svoj auto,investicija nije mala,pumpa vrhunskog kvaliteta,takoreci neunistiva je oko 60 Eura,pa montaza i demontaza oko 30,plus delovi potrebni za sam Webasto(po potrebi),to je cifra koja prelazi 100 Eura,svakako,ali se isplati. Ja cu svakako pred zimu to da sredim na kolima.

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4388 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
Druže,  Webasto i digitalna klima su dve totalno različite stvari.
Webasto je sistem koji omogućava dodatno grejanje kabine bez rada motora, a klima služi za hlađenje kabine leti...

Bilo kako bilo, Webasto je dobra stvar i slažem se sa tobom da u većini kola ona ne radi. Cena koju si stavi nije toliko visoka da ne bi bilo isplativo da se popravi i da radi. Zimi je odlična više nego poželjan ;-)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

mihajloo

mihajloo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Auto:Seat Alhambra,1.9 tdi,85 kw
Znam ja da je Webasto nesto drugo, digitalna klima je napisana zato sto se odnosi uglavnom na opremu sa digi-klimom.

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4388 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
Ok, onda sam ja pogrešno razumeo. Izvinjavam se ;-)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Milan1980

Milan1980

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 97 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 '09 / Fiat Punto 1.3mjet
Ako je cifra koji si napisao tacna da se sve dovede u red onda samo napred :;): Smesna je to cifra zarad komfora koji dobijes kada dodje hladnije vreme :thumbup:

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users