Jump to content

Savet za kupovinu seat-a

• Please log in to reply
12 replies to this topic

baltazar.serbia

baltazar.serbia

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
Poz, dvoumim se izmedju nekih automobila do 3500e pa jedan od ideja je Seat Leon. Zanimaju me sve moguce informacije koje mogu dobiti u vezi tog auta, na sta da obratim paznju pri kupovini, koji motor, koja kubikaza, koliko konja, sta su najcesci kvarovi, koliko je skupo odrzavanje itd itd.. Znaci sve sto mozete reci o ovom modelu, najbolje da pisu ljudi koji ga i sami poseduju :D

Peki1980

Peki1980

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 588 posts
  • Auto:Seat Altea xl 1.6 mpi , Fiat Ducato Maxi 2.3
Za pochetak da li uopshte znash shta ti je bitnije da li da trazish auto koji ce shto manje da ti troshi pa da trazish dizela ili benzinca sa plinom ili ocesh auto sa kojim i necesh puno prelaziti godishnje pa bi ti i neki benzinac ushao u kombinaciju ?

StrahinjaSRB93

StrahinjaSRB93

Newbie

• Members
  • Pip
  • 8 posts
  • Auto:Seat Leon 1.2 tsi
Pozdrav, pre ovog sadasnjeg leona u porodici smo imali leona 1.6 benzinca. Ćale ga je prvo vozio neke 4 godine, pa sam ga posle toga ja godinu i po dana. Što se tiče motora kod nas se pokazao kao jako pouzdan, nikad nije zakazao, prešli smo zajedno sa njim oko 65 000 km dok je bio kod nas. Servisiranje je bilo oko 50e mali servis u NS, za veliki stvarno ne znam neću da nagađam. Potrošnja mu je malo jača, ali ništa posebno, oko 8 litara kombinovano, sve zavisi kako se vozi. Menjali smo samo neke sitnice poput držača auspuha, pločice za kočnice, manžetne i akumulator, mislim da je to to, u svakom slučaju samo potrošna roba. Stvarno lepo ide, možda je za neke malo tvrdji ali meni je bio ok. Menjač je bio dobar nikad nije zakazao, lepo se sa njim rukuje. Msm kao manu bih mu stavio potrošnju koja opet nije tako velika za benzinca i što je nekad možda malo lenj motor, pogotovo na nižim obrtajima. To gledam u odnosu na 1.2 TSI koji sad imamo. Kažu ljudi da taj motor fino podnosi plin, ali ne znam nismo ga ugradili. Neki kažu i da malo više ulja troši, ali nama nije.

baltazar.serbia

baltazar.serbia

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
bitna mi je mala potrosnja i jeftina registracija i odrzavanje, znaci verovatno dizel neki.

pa dobro 8 litara je od prilike znaci mojom voznjom ce biti 10 litara sto mi je puno, znaci ipak dizel neki

dzopancevo

dzopancevo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 262 posts
  • Auto:seat leon 1M 1.6, 16V
Druze, ta kombinacija jeftina registracija i mala potrosnja tesko. Dizeli trose manje, ali nisu bas jeftini za registraciju. Narocito ako gledas 1.9 tdi. Ja licno sam vozio taj motor 3 godine i sad sam kupio leona 1.6 benzinca. Potrosnja oko 8l i nije toliko strasna, zavisi koliko prelazis. Ja predjem oko 5-6000 godisnje i za to mi je ekstra benzinac a i mnogo je jeftiniji za odrzavanje. Kod dizela ako naletis na neki krs onda si ga ugasio. Turbina, dizne, protokomer, bosch pumpa, sve su to skupe igracke.
Ti sam moras da odlucis sta zelis.

Zoran.80

Zoran.80

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 61 posts
  • Auto:Seat Toledo 1.9 TDi
Ako hoces da znas sta vozis, odmah odvoji 500e od novaca koje si planirao i u to se uklapaj. Kupis auto i das 500e za ono sto fali (a na svakom ce faliti nesto, makar rezervni tocak ako nista drugo). U Leona TDI da ulozis 500e, moci ces da vozis do sibira i nazad i da ne mislis da li ce te ostaviti negde i  navozaces se sit pre bilo kakve sledece popravke na njemu, a registracija od 23-24.000 za potrosnju od 5l/100km  nije nista ako pravis bilo kakvu ozbiljniju kilometrazu godisnje. Ja imam Toleda TDi (Leon+ gepek za to godiste).

dzopancevo

dzopancevo

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 262 posts
  • Auto:seat leon 1M 1.6, 16V
Kako kaze zoran.80, odmah planiraj oko 500e za raznorazne servise i sitnice. Jos ako nije registrovan to je plus 200e.
Sto se tice potrosnje od 5l to zaboravi. ja sam uspeo na mojoj ibizi tu potrosnju da postignem jedino kad sam vozio kao penzioner, a ti si napisao da ne vozis tako. 5l na 100km dobijas na 90km/h u petoj brzini na 1500 obrtaja. A takvom voznjom unistavas turbinu koja nije uopste jeftina stvar.

Ljuba

Ljuba

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1503 posts
  • Auto:IBIZA TDI Sport
@dzopancevo: Takvom penzionerskom voznjom sam i ja jednom spustio na 3.8.....tako da se slazem sa tvojom konstatacijom. To je s**** ako se tako meri potrosnja.

aleksandar indjic

aleksandar indjic

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts
  • Auto:seat leon 1.9 tdi 2009 facelift
za te pare i tu matematiku LEON tdi ako se nadje sa 90ks koji nema cak ni plivajuci, ako ne... onda 110ks po mogucstvu na ime kuoca...uradis veliki i mali servis 250e ,kocnice u najgoru ruku 100e,malo gume ako treba i pravac SIBIR sto kaze Zoran.80 :thumbsup:  ja sam imao TOLEDA te generacije iz italije i za dve godine presao 50.000 bez problema....

a kupljen sa 250.000 i onda ga prodao TAXISTI koji je pregazio 100.000 za jednu ipo godinu...

recimo
Seat Leon 1.9tdi potpuno nov (može zamena)

Edited by aleksandar indjic, 22 January 2016 - 15:08.

dmakso

dmakso

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 206 posts
  • Auto:Seat Altea 2.0 TDI
Drugari, jeste da je tema za Leon Toledo, ali razmisljam o kupovini Altee. U obzir mi dolaze dve:
https://www.polovnia...uvoz-iz-nemacke
https://www.polovnia...-19tdi-servisna
Zanimalo bi me vase misljenje.
Pogledao sam obe i deluju sasvim korektno. U svakom slucaju bi otisao i sa majstorom. Kod ove u Pacevu mi je malo neobicno sto su felne celicne i nema policu gepeka.

dejan_ns

dejan_ns

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 96 posts
  • Auto:Leon Cupra 4 TDI
Sta je bre ovo?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Djomla86

Djomla86

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
Vozim leon 2002. 1.6 16v kod mene je oko 3 godine,dosao iz austrije sa 267000. Sta da ti kazem,pouzdan sto se tice mehanike,nisam imao vecih ulaganja,samo redovni servisi. Bilo je vise sitnih problema tipa podizac stakla pukao,brisaci zezali pa je radjen remont motora i makaza,levi far gubio kontakt,poklopac rezervoara glavio,itd... sve u svemu nista strasno i nista neresivo. Enterijer je malo losijeg kvalitera u odnosu na vw,audi ali ima dosta mesta,dobra sedista i udoban je za duzi put,dobra zvucna izolacija i lepo se ponasa pri brzinama preko 120. Trapovi kvalitetni,vesanje po meni idealno. Inace gazio sam ga 180 max,na 6000 obrtaja i mislim da je mogao jos. Lepo ide i lepo ubrzava,pogotovo kad predje 3500 kao da upali turbinu :) Meni licno jako lep auto sa sportskom crtom a ostavlja utisak komforne limuzine.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

DejanTDI

DejanTDI

Member

• Members
  • PipPip
  • 26 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.9TDI 74KW 2002god
Kakva su vam iskustva sa Leonom 1.8 benzin? Kazu da ima problema sa delovima da ih je tesko naci.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users