Jump to content

Cene servisa vaseg SEAT-a

• Please log in to reply
318 replies to this topic

Brzi_bg

Brzi_bg

Member

• Members
  • PipPip
  • 18 posts
Drugari konacno sam nasao svoj auto:) E pa sada onaj tezi deo, servis posle kupovine. Posto je auto iz uvoza i sam prodavac mi je rekao da bolje odradim servis p0sto se tu nista ne zna. Citajuci forum skapirao sam da je "Stevanovic" jedan od boljih pa bih onda i ja tamo:) E sada, zanima me da li mogu kupiti odvojeno ulje, kajis i sve ostalo i tamo platiti samo ruke tj. da li ce me tako izaci nesto drasticno jeftinije ili? Takodje posto nisam pri kesu zbog ove kupovine zanima me koje bi ulje i ostale delove mogao uzeti recimo neke srednje klase (da ne dobijem po usima). Kesa je jako malo jer moram da dam 150evr na zastitu + 2 gume + registracija...uhh...

Takodje, da li u servisu mogu da mi kazu da li je skoro radjen veliki servis i recimo u kakvom je stanju zamajac i turbina posto koliko sam skontao ta 2 dela najvise bole?

U pitanju je Ibiza 2003 130ks.

Shomy

Shomy

Osnivač kluba

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 posts
  • Auto:Leon Cupra 1P (Mk2)
Najbolje bi bilo da odes tamo i lepo da se raspitas o svemu.
Momci su odlicni, izaci ce ti u susret! :unworthy: Pogledace ti auto, reci sta ne valja i sta je za zamenu, a onda je na tebi da odlucis.  :;):
Sto se tice svih filtera, jesu jeftiniji al za nijansu. I u "Stevanovic"-u imas originalne, ali i ostale filtere, pa je na tebi da biras koje zelis.
I nece te skupo izaci servis.  :;):
Posted Image

Ivanhoa

Ivanhoa

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts
  • Auto:Seat Cordoba 2008. 1.4 b
Digo sam ruke od održavanja Cordobe (1.4 b 63 KW) u ovlašćenim servisima jer blago rečeno nisu normalni. Ajd u garantnom roku i nekako, ali sad da im dam 18.000 koliko su mi tražili u Jagodini i Preljini kod Čačka mnogo je ! Zato sam auto oterao kod poznanika u Svilajnac koji ima jak servis i prodavnicu, pa me mali servis izneo ravno 7.700 din. Menjano ulje 4 l i malo preteklo za rezervu, Mobil 5-40w sintetičko, filter klime, filter goriva, filter ulja i filter vazduha uz pregled trapova, spona, kočnica, Svećica, manžetni, i sl.

joker99

joker99

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 posts
  • Auto:SEAT LEON 1.9 tdi
Seat leon 1.9 tdi 66 kw
ulje motul specific 5w40 5l 4500+600 din.filter za ulje.
set zubcastog kaisa sa svim spanerima i pumpom,pk kais i spaner 29000 din.+ ruke  :rolleyes:

Petar

Petar

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
ibiza 1,2 12v, 47kW: promenjeni samo kais i spaneri: sa rukama ravno 110 evra... sreca,pa je rodbina majstor i nije hteo mnogo da naplati ruke... svi spaneri i kais ukupno 9600 dinara...

Macak

Macak

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
  • Auto:SEAT LEON 1,2 TSI STYLE
EVO CENA SERVISA I DELOVA U MANIK-U U ČAČKU . U PITANJU JE PRVI SERVIS NA 15000 KM ZA LEONA 1,2 TSI, ODRAĐEN U JUNU .
-FILTER ULJA : 2301 DIN
-FILTER VAZDUHA : 2773 DIN
-FILTER VAZDUHA KABINE : 2253 DIN
-ULJE CASTROL SLX PROFESSIONAL 5W-40 4 LITRA :5000 DIN ( U MOTOR MI INAČE STAJE 2,7 LITRA ULJA )
-WURTH SPREJ ODMAŠĆIVAČ : 375 DIN
-INSPEKCIJSKI SERVIS : 2545 DIN
-ZAMENA FILTERA VAZDUHA : 567 DIN
-ZAMENA FILTERA VAZDUHA KABINE : 283 DIN
---- UKUPNO : 16100 DINARA

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Primetio sam u zadnje vreme (po iskustvu ljudi), da se sve cesce u ovlascenim servisima rade te sitne podvale...  :wallbash:
Znam za par slucajeva gde su u ovlascenom servisu coveku naplatili tecnost za pranje stakala iako je pre odlaska u servis napunio posudu do vrha bas iz tog razloga. Takodje su coveku naplatili bocu rezervnog ulja (kod Porsche-a moras da imas u rezervi za dolivanje po potrebi), iako je imao neotvorenu bocu na tom mestu... Ima jos slucajeva, u svakom slucaju jako glup nacin da se izgubi musterija (ako uopste postoji pametan nacin za to)... Mislim da bi sefovi servisa (ukoliko oni sami nemaju veze sa tim) trebali malo da povedu racuna i naprave neku internu kontrolu. Isto tako svako od nas treba da pregleda racun pre placanja i ako uoci neku nepravilnost skrene paznju sefu servisa (iako je u pitanju neka glupost tipa tecnost za stakla),jer ce samo tako doci do poboljsanja kvaliteta usluge u servisima.

Inace MANIK je na dobrom glasu uglavnom, i znam da su im cene oko 20% nize od beogradskih sto je za svaku pohvalu.  :thumbup:

Macak

Macak

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
Moram da vas upozorim na mogući problem ,možda ne samo sa MANIK-om .Prvi servis sam umesto na 15000 km , uradio na 16080 km .Zašto ? Pošto sam auto kupio naravno nov , plan mi je bio da radim redovne servise u ovlašćenim servisima bar do isteka fabričke garancije  ( dve godine ) .Na otprilike 13500 km , kontaktirao sam nekoliko servisa i najbolja ponuda je bila u MANIK-u .Na moje insistiranje da zakažem termin , rekli su mi da nema potrebe već da se javim dan ranije . Javio sam se u četvrtak da zakažem za petak s tim što sam već imao obavezan put za vikend u Niš ( igrao sam turnir u tenisu ), međutim tada su mi rekli da ne mogu da me prime jer su im sve dizalice pune , i da dođem tek sledeće nedelje . Naravno nikakvo insistiranje nije pomoglo , a da problem bude još veći , morao sam da idem u Niš i u subotu i u nedelju tako da sam prekoračio kilometražu .Servis su mi naravno odradili i naplatili i ljubazno me ispratili .Problem nastaje pre desetak dana , na 25500 km , jer mi se zadnji lonac probušio sam od sebe .Odlazim u Poršeov servis u Beogradu na Zrenjaniskom putu gde rade defektažu i ustanovljavaju fabričku grešku ali mi ne priznaju garanciju , naravno zbog kašnjenja na prvi servis . Posle mnogo nerviranja i objašnjavanja , momci iz servisa uz veliku ljubaznost i veliku želju da mi pomognu , kontaktiraju FABRIKU i uz objašnjavanje mog slučaja dobijaju odobrenje da priznaju garanciju . Deo je poručen i stugao je u roku od dva dana i zamenjen mi je bez ikakve naplate ( inače košta oko 36000 dinara ). Ko zna kako bi prošao da sam zbog ovoga otišao opet u Čačak .Na 30000 km naravno idem u Beograd a posle videću .

Macak

Macak

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 105 posts
Desilo se nešto meni nezamislivo ali i vrlo prijatno .Danas me je pozvao direktor Manik-a iz Čačka pošto je video šta sam napisao.U vrlo ljubaznom tonu smo se ispričali i razjasnili situaciju . Čovek zna da je u to vreme zaista  na dizalici bio veoma havarisan audi Q7 , ali se izvinjava jer misli da su uprkos toj situaciji morali da ispoštuju dogovor. Ovom prilikom i ja moram da se izvinim njima , jer sam ih zbog svog neznanja napao za količinu naplaćenog ulja , pošto nemam knjižicu za konkretno moj motor 1,2 tsi ,jer u motor ipak staje oko 3,9 litara .Takođe mi je rekao da bi i kod njih bila ispoštovana garancija jer je prekoračenje kilometraže minimalno i opravdano . Napominjem da sam odnosom servisera i izvršenim radovima bio zadovoljan .Ponuđeno mi je da mi naprave dobru ponudu za sledeći redovan servis i mislim da ću je prihvatiti .Ipak ima ljudi koji imaju normalnu poslovnu etiku i stalo im je do svoje reputacije .VELIKI PLUS !!

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 sport
Evo ja da prenesem i u ovu temu iskustvo sa servisom u servisu Stevanovic danas.

Dakle, da vas uputim, isao sam na malo prevremeni mali servis, vise iz razloga sto putujem nocas, i sto od kako sam uzeo auto, nisam radio servis (bio je sveze uradjen).
Moj plan je bio da na nekih 142k odradim mali redovni servis, a da na 150k odradim veliki i onda sam miran.

Majstor je nakon pregleda konstatovao, da su kajsevi i spaneri ok, i savetovao me da nema potrebe da radim veliki servis na 150k, te da mogu slobodno to da odlozim za 20k km od sada.
Svidja mi se sto su iskreni, drugi bi cutao, samo da uzme pare.

Pored redovnog servisa, promenjena mi je i manzetna.

Dakle, ovoliko me je izaslo sve:

141.511 km

Castrol Edge Sport 10W60    4L    5480
Filter ulja                       556
Filter goriva                     1390
Filter vazduha                    1875
Polen filter                      1642
Manzetna H.K.Z.                   2488
Sijalica 12V5W                    37
Tecnost za staklo                 240
Metlica zadnjeg brisaca           1015

Ruke                              3500

TOTAL                             18.223

Metlicu sam ja trazio da mi stave, posto je blago receno riknula. Original je zato je toliko.
Odradjen je i kompletan pregled automobila.

Naplaceno mi je ravno 18.000.

Sledeca stvar je za 6-7k km da se zamene prednji diskovi i plocice i napred i nazad.
To bi trebalo da bude ispod 200e.

Veoma pedantno uradjen posao, nema sta.
Dosuta je i tecnost za hladjenje, ne vidim da je naplaceno. Moguce da je zajedno sa tecnoscu za staklo.

Topla preporuka za servis Stevanovic :thumbsup:

Edited by bki, 13 December 2011 - 21:43.

No money - no signature!

Sale Leon

Sale Leon

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
  • Auto:Seat Leon 1.6 TDI (2011)
Imam odlične vesti za sve vlasnike seat automobila. Drugar koji je radio u Porsche SCG, pa zatim u Autokomercu, počeo je da radi privatno i ima odlične cene delova i potrošnih materijala za seata, a pretpostavljam i za sva vozila VW grupacije. Zainteresovani mogu da se pozovu na mene i da ga kontaktiraju na br. 0603800075 Marko.

Čisto da imate za poređenje:
Filter ulja 554
Filter vazduha 689
Filter goriva 1537
Polen filter 835
Ulje 4x650
Ukupno 6215 din

Toliko me je koštao servis + ruke za SEAT Leona 1.6 tdi.

PS. Video sam na nekom postu priču o power box (ako sam dobro zapamtio) ili nešto slično, a sada ne mogu da ga nađem. Zainteresovan sam s obzirom da mi je auto u garanciji, pa ne mogu da se igram sa čipovanjem.

Edited by Sale Leon, 18 January 2012 - 18:14.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Sale to je dosta jeftino, ali iskreno malo mi je sumnjivo to ulje za 650 din./lit. za 1.6 TDI...  :question:  A i filteri su dosta jeftini. Znas li od kog su proizvodjaca filteri i ulje?

A sto se tice power-box-a otvoricemo jednu temu za to... :;):

P.S. Sad vidim da znam Mareta (po broju telefona), i sam sam preko njega uzimao filtere i ulje (original) ali me je kostalo ipak malo vise od ovoga. Imam negde i cene mozda pa cu proveriti...

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 sport
Pa moguce je da covek ima u ponudi i original i zamenske, pa su cene gore za zamenske.
Super je imati alternativu, ko ne zeli ili ne moze da da pare na original!
No money - no signature!

Sale Leon

Sale Leon

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
  • Auto:Seat Leon 1.6 TDI (2011)

View PostMarkoni, on 18 January 2012 - 21:47, said:

Sale to je dosta jeftino, ali iskreno malo mi je sumnjivo to ulje za 650 din./lit. za 1.6 TDI...  :question:  A i filteri su dosta jeftini. Znas li od kog su proizvodjaca filteri i ulje?

A sto se tice power-box-a otvoricemo jednu temu za to... :;):

P.S. Sad vidim da znam Mareta (po broju telefona), i sam sam preko njega uzimao filtere i ulje (original) ali me je kostalo ipak malo vise od ovoga. Imam negde i cene mozda pa cu proveriti...

Stvarno ne znam koje su marke filteri, ali s obzirom da smo stvarno dobri i zna da na takvim stvarima a naročito na ulju ne želim da štedim, sigurno je sve ok. S druge strane auto mi je u garanciji. Servis sam radio u Bros autu u Nišu, jer sam se tamo službeno našao. Marko sarađuje sa njima tako da mi se sve uklopilo. Plus ljudi dole su sto puta normalniji i da vam ne pričam da sam dobio vaučere za taxi, otišao do centra na sastanak i vratio se po auto sve o trošku servisa.

bajonebg

bajonebg

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 86 posts
  • Auto:seat cordoba 1.4 16v 2007
Danas sam odradio prednji trap na Seat Cordobi 1.4 16V u servisu Stevanovic na Dedinju,tamo sam otisao na osnovu par preporuka koje sam nasao ovde na forumu i mogu samo da kazem da su vise nego profesionalni i ljubazni i hoce da objasne sta god ih pitas i naravno dozvoljavaju da budes tu dok rade auto, sto se cena tice one su sledece:

-gumice balans stangle 2 kom: 818rsd
-silen blok ciljuske M 2 KOM: 1134 RSD
-silen blok viljuske V 2 kom: 4910 rsd
-spojnica balans stangle 2 kom: 6350 rsd
-lezaj solje A. 2 kom: 2932 rsd
-disk plocice P. 1 kom: 3587 rsd
-usluge 4500 rsd

ukupno: 24231,00 rsd

pare nisu male ali auto se sada ponasa sasvim drugacije,voznja je mnogo udobnija i dzep mnogo prazniji  :guitar:

mrle88

mrle88

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 83 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 MPI
Seat Ibiza 1.4 MPI 2001

Promenio sam sledece:

Paknovi TRW          2.200din
Kocioni cilindri     1.000din
Sajla rucne 2kom     2.000din
Ruke                 3.000din

Eto cisto da budete upuceni u cene.

pozzz

Edited by Markoni, 02 March 2012 - 18:28.
Tema spojena sa odgovarajucom...

seattata

seattata

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 75 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 MPI Vario - 2001
Sačekao sam lepše vreme pa odradio pre nedelju dana osnovni servis nakon kupovine auta. Auto je Seat Cordoba 1.4MPI Vario 2001 141000km. i zamenio sledeće:

Posted Image

Shomy

Shomy

Osnivač kluba

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 posts
  • Auto:Leon Cupra 1P (Mk2)
Juce uradjen servis u "Stevanovic"-u. Posto je bio problem sa nekom od bobina, zamenjene su sve 4. Uglavnom cena servisa je na kraju ispala 36000 din.
Malko vise, ali sta da se radi.  :whistle: Rezultat toga, auto neopisivo bolje pali i radi, a i ide.  :thumbsup:
Sve uradjeno profesionalno, za preporuku.  :thumbsup:

Zamenjeni su:
- filter ulja (original)
- filter goriva (Knecht)
- filter klime (Knecht)
- 4 bobine
- ventil
- sirena  :laughing:
Posted Image

buzald

buzald

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 176 posts
  • Auto:Seat Cordoba Vario 1.4
"mali servis":

- filter ulja - 490,00
- filter vazduha - 640, 00
- filter goriva - 520,00
- filter kabine - 440,00
- ulje elf 10-40 polusintetika - 4l - 1800,00
- ruke - 500, 00

SUMA: 4390,00 dinara

stalo u motor 3,2 litre ulja kao sto sam i procitao na forumu.

GuiLTy

GuiLTy

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 36 posts
  • Auto:Seat Leon 1.2 TSI
Uradjen drugi redovni servis na Leonu 1.2 TSI(30k km).
Sredjena turbina, a na lanac moram sacekati par dana dok stigne. Potom idem ponovo u servis da mi ga zamene.
Servis uradjen u Porsche-u Ada. Odma' da ih pohvalim na ljubaznosti i temeljnom pregledu vozila. Uradjen je inspekcijski servis i automobil je detaljno pregledan a ja sam dobio izvestaj u tabeli.
Cene su sledece:

Opis-------------------------------Kolicina--------Cena--------Vrednost      
Inspekcijski servis--------------1,90-------3.000,00------5.700,00
Sitan i pomocni materijal-------1------------342,00--------342,00
Filter vazduha motora-----------1---------2.425,30-----2.425,30
Filter vazduha kabine------------1---------1.386,30-----1.386,30
Filter ulja motora------------------1---------1.693,61-----1.693,61
Filter goriva-------------------------1--------3.403,64------3.403,64
Sredstvo za intenzivno ci.------1------------273,75-------273,75
Ulje Castrol 5W-40 C3-----------4------------837,62-----3.350,48

Medju zbir:  18.575,08
PDV:   3.343,51