Jump to content

error code 17660

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Dalibor

Dalibor

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Auto:Seat ibiza 1.9 tdi 2001,Megane 2 cc 1.9dci 2004
Da li je neko imao mozda problema sa ovom greskom?
Pre koji dan na putu Zajecar-Nis upalio mi se zuti trougao i auto je izgubio snagu. Na leru radi lepo, ali kad potopim gas ide do max 3800-4000 rpm i ima belog dima i oseca se da trokira... Kad ugasim auto i upalim opet sve radi savrseno lepo prima gas lepo vuce, ali posle desetak sekundi opet se upali lampica i ista situacija. Inace pali lampicu i kad ga upalim na ler gasu...Imam svoju dijanostiku i izbacuje mi ovaj kod 17660
Start of Injection Solenoid Circ Open/Short to Ground
Auto je seat ibiza 1.9tdi 81kw

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 696 posts
  • Auto:Seat Cordoba Vario 2002 1.4; 60 ks
Procitaj tekst na ovom forumu-http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=273503
    http://forums.tdiclu...ad.php?t=218206

Mozda Ti bude od pomoci?

Edited by sasa019, 01 October 2017 - 21:07.

Najgore je svadjati se sa budalom!Prvo te spusti na svoj nivo,a onda te dotuce iskustvom...!

Dalibor

Dalibor

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
videcu za sledeci vikend da proverim sve... Da li mozda ima veze sa gorivom, da je lose gorivo?  Sipao sam na mihajlovic, a do sada sam uvek na eko pumpama..
Ili je mozda slucajnost..? :question:

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 696 posts
  • Auto:Seat Cordoba Vario 2002 1.4; 60 ks
Ne verujem da je slucajnost,ali na Mihajlovic pumpama nikad nisam tocio gorivo.Pokusaj sa Ectodizel-om na LUKOIL pumpu.
Najgore je svadjati se sa budalom!Prvo te spusti na svoj nivo,a onda te dotuce iskustvom...!

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3101 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2
Sipaj obican evro dizel, bez ovih super, avio, ecto i ostalih. Samo vidi da je neka pismena pumpa.. Nis, gazprom, mol..

Dalibor

Dalibor

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
Veceras idem van zemlje i vracam se za vikend, pa cu tad da napunim i pusticu a da malo duze radi, da potrosi sve iz filtera ..... Daj oze da je do goriva.... videcemo

View Postjoemrda, on 02 October 2017 - 15:12, said:

Sipaj obican evro dizel, bez ovih super, avio, ecto i ostalih. Samo vidi da je neka pismena pumpa.. Nis, gazprom, mol..
Uvek sipam obican. Na eko mi kazu sipaj avio mnogo je bolji i to ja kazem meni je ovaj odlican ....ahahah

Dalibor

Dalibor

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
Evo mene opet, resio sam problem.  U pitanju je bilo vakum crevo koje je napuklo i zato se sve to desavalo... Samo mi je malo cudno da dimi tako zbog vakuma..
Kad je hladan kad ga upalim on trokira muci se i ima belog dima. Juce sam zamenio vakum crevo koje je napuklo i auto radi savrseno...
Taman sam ocistio sva creva od interkulera, turbine, protokomer, egr, sve sto je moglo da se ocisti. Na kraju kad sam sve to sastavio isprskao sam motor "akrom" za prenje motora i isprao punomatom kao da je izasao iz fabrike.. Ovo sredstvo ubija kako skida svu prljavstinu sa motora..

Stolekv

Stolekv

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.6sr
Htedoh da ti napisem da pogledas vakum creva ali nisam verovao da moze od toga da dimi na auspuhu... Iz iskustva znam da milion problema krece od tog prokletog vakuma, ja sam imao na mojoj Ibizi na vise mesta i kada sam ih resio svi problemi oko motora nestali pa cak i potrosnja mi se drasticno smanjila i mnogo bolje vuce i ide

Dalibor

Dalibor

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
Pa i meni je bilo jako cudno da dimi zbog vakuma... A i kad mi se to dogodilo od zajecara do nisa i nazad oko 200km puta potrosio mi je preko 15l goriva... Uopste mi nije palo napamet da je vakum, bas zbog belog dima i potrosnje.... Pricao sam sa jednim majstorom i kad mi je rekao da je njegov komsija natocio gorivo na mihajlovic, posle toga je imao iste probleme kao ja..  Ja sam imao srece. Kad su istocili gorivo iz rezervoara nije licilo na gorivo, nego neka hemija, mesavina ko zna cega i crnkaste boje je bilo.... Njemu je crkla i bos pumpa..
Uzasno je sta sve uvale ljudima, a kad dodje do problema nikom nista...

Stolekv

Stolekv

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 67 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.6sr
Ista fora kao i meni samo sto je meni 1.6 benzinac i zbog vakuma trosio mi je 13-14 litara sto je nenormalno mnogo a nista posebno nije isao, sredio vakum sad potrosnja po gradu 8-10 zavisi od guzve i koliko mi noga bude teska i ide mnogo dobro niko ne veruje da je 1.6, a zbog loseg goriva bagovala mi lamda sonda ili katalizator tako nesto i izgubi snagu smrdi losa mesavina, fazon u gorivu sipaju vodu i jbg, sad sipam na Lukoil ECTO benzin i nema vise tih problema. Bitno da si resio problem i znas na koju pumpu da ne ides vise

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users