Jump to content

Rikverc svetlo Cordoba 6l

• Please log in to reply
4 replies to this topic

Milan1980

Milan1980

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 '09 / Fiat Punto 1.3mjet
Prilikom ubacivanja u rikverc "iskoci" osigurac za rikverc svetlo :hope:

Problem nastao prilikom povezivanja parking senzora. (dzekovi se nalaze u levom boku gepeka, iza tapacira/tepiha). Posle male intervencije na dzeku 'kompa" parking senzora mislim da sam zamenio plus i minus i onda tako povezao na zicu koja ide na svetlo rikverca u gepeku (plavo zelena) i onda je iskocio osigurac.
Skinuo senzore tj vratio sve kako je i bilo i sada prilikom svakog ubacivanja u rikverc izbacuje osigurac. Sijalica je u redu (odokativna metoda :smile:  ) tj nije riknula, na dzeku od sijalice nema promena odnosno nije nista u spoju. Kada raskacim dzek iz gepeka na kome je rikverc svetlo i brava gepeka osigurac ne iskace!

Da li je moguce da je doslo do nekog spoja u samom snopu zica koje idu od dzeka u gepeku pa sve do gepek vrata (tu prolaze i kablovi od svetala, rikverca, brave gepeka itd...). Mozda nesto sprzio u kompu auta? (mada bi tada valjda iskako osigurac i kada raskacim dzek gde je zica rikverc svetla)... Citam na netu da je cesto problem i sa prekidacem koji se nalazi na menjacu, ali u tom slucaju samo svetlo ne radi, a osigurac je valjda ispravan?

Jel ima neko slicnu situaciju :biggrin:

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 661 posts
  • Auto:Seat Cordoba Vario 2002 1.4; 60 ks
Proveri jos jedanput sve snopove kablova da li ima ostecenja na izolaciji i pokusaj sa drugom sijalicom.Da li si siguran da si sve vratio kako je bilo?Mozda je bolje da odes kod nekog dobrog autoelektricara da resi problem.

Edited by sasa019, 07 October 2017 - 22:37.

Najgore je svadjati se sa budalom!Prvo te spusti na svoj nivo,a onda te dotuce iskustvom...!

Milan1980

Milan1980

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 posts
Ostecenje ima na izolaciji na zici za rikverc svetlo, ali zica nije prekinuta (mozda neka licna presecena) i nema kontakt nisacim. Samo zasekao izolaciju na nekih 2cm od dzeka kako bi povezao plus od senzora.
Pa samo otkacio sve sto sam povezao tako da bi trebalo da je sada kao sto je bilo.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 661 posts
  • Auto:Seat Cordoba Vario 2002 1.4; 60 ks
To mesto gde si zasekao izolaciju,zalepi izolir trakom i promeni sijalicu na rikverc svetlu.Dovoljno je da jedna licna dodirne negde gde ne treba i da pravi problem.Ako ne uspes sam da resis problem,pravac kod dobrog autoelektricara.
Najgore je svadjati se sa budalom!Prvo te spusti na svoj nivo,a onda te dotuce iskustvom...!

Milan1980

Milan1980

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 posts
Novi momenti :) Raskacio konektore u gepeku i naravno sa druge strane u gepek vratima (zaokruzeno crvenom). Unimerom isproveravao sve zice. Zica rikverc svetla (plavo zelena) ima stalni kontakt sa masom (braon zica).  Kada pomeram kablove na mestu zaokruzeno zelenom bojom dolazi do prekida tj spoja izmedju dve navedene zice.

Posted Image

Da napomenem da mi i svetlo u gepeku ne radi vec duze vreme i da je isto prekid bio u tom "gumenom" buziru kroz koji ide instalacija izmedju gepeka i vrata.

Jednom sam naleteo na snimak nekog Spanca kako otvara ovaj kabl i menja prekinute zice, ali sada nema sanse da pronadjem to B)

Ne bih bas sekao taj gumeni buzir pa ako moze neko da mi objasni kako da izvadim ove buksnice iz dzekova? Otvorim dzek, ali ne mogu da ih izvadim. Probao bih da resim problem pre nego sto potrazim polovan deo.

Posted Image
(slika je sa neta)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users