Jump to content

Problem sa.potrosnjom

• Please log in to reply
22 replies to this topic

Kokolo

Kokolo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts
Imam problem da mi.je ibiza podigka potrosnju naglo sad kad je zahladnjelo. Skoro 2 l u odnosu na ljetos. Inace chipovan je. I cesto mi pali sauh tj.dize obrtaje na 1000 nekoliko metara i ugasi

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2
Svaki auto vise trosi kad je hladno, to je normalno.

Kokolo

Kokolo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts
ali ovaj trosi 9-10 l

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
Koji je motor?

Kokolo

Kokolo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts
1.9 tdi 74kw cipovan

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4325 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
2L je mnogo...

Kolike su relacije koje voziš i na kojoj distanci meris?

Da li si skoro radio neki servis?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Kokolo

Kokolo

Newbie

• Members
  • Pip
  • 9 posts
radio mali servis relacije su pretezno gradska voznja nema nista otvoreni put

Bohoc

Bohoc

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 143 posts
hladnoca je ogroman neprijatelj ustedi goriva. pitanje je koliko mu treba da se zagreje koliko je u hladnom rezimu,kreni stani,grejanje (klima ako zamagli),moguce da je malo i ugusen tj zaprljan od gradske voznje,malo egr da je cadjaviji.. svasta moze da bude.
al jedno je sigurno zima je i tu je najveca briga

Stolekv

Stolekv

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.6sr
Preko zime ne merim vise potrosnju jer mi nije dobro kada stavim sve na digitron... Sipam, vozim do rezerve onda opet sipam

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 731 posts
  • Auto:Seat Cordoba Vario 2002 1.4; 60 ks

View PostKokolo, on 20 December 2017 - 18:49, said:

Imam problem da mi.je ibiza podigka potrosnju naglo sad kad je zahladnjelo. Skoro 2 l u odnosu na ljetos. Inace chipovan je. I cesto mi pali sauh tj.dize obrtaje na 1000 nekoliko metara i ugasi
TDI motor(1,9)u gradu,u letnjem periodu,ne moze da trosi ispod 7,5 litara dizela na 100km.U zimskom periodu ide na 9-10.Ima puno "LOVACKIH PRICA'',u kojima potrosnja moze da bude od najvise 6,5 pa do neverovatnih 5,5 litara ili cak 5 litara na 100 km u gradskom(LETNJEM)rezimu.Iskustvo(realnih korisnika)kaze(kao sto rece drug Stole)SIPAJ I VOZI!A isto trose i turbo dizel motori ostalih proizvodjaca,samo je pitanje koliko ce korisnici istih,biti iskreni i precizni u izracunavanju potrosnje!Na otvorenom putu je vec drugacija situacija i tu potrosnja dizel motora moze da se razlikuje od potrosnje benzinskih motora u istom rezimu rada i to za 2 litra na 100km.

Edited by sasa019, 05 January 2018 - 17:56.

Najgore je svadjati se sa budalom!Prvo te spusti na svoj nivo,a onda te dotuce iskustvom...!

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
Bez ljutnje, ali nisi u pravu. 7.5 je mnogo.. Ja sam licno spusto na 5 na uzorku od rezervoara. To se ne moze nazvati voznjom, vec treniranjem zivaca i mora se izbjegavati guzva, ako pricamo o Beogradu. Po nekom manjem gradu moze kako hoces.. U srijedu sam za 2000 dinara otisao u Ns, vozio se po gradu, vratio se u Bg, vozio se po gradu i dosao do Sopota, avalskim putem, sto je 40-ak km, kad je i doslo do rezerve. Auto put nije vozena ispod 120, s tim da je isla i na 180..

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 731 posts
Nema ljutnje,ja napisah sta ja znam,a ko ne veruje neka proba i neka se uveri. :smile:

Edited by sasa019, 06 January 2018 - 07:56.

Najgore je svadjati se sa budalom!Prvo te spusti na svoj nivo,a onda te dotuce iskustvom...!

Stolekv

Stolekv

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
Ima istine tu da se moze spusti potrosnja dizela ispod 7,5l potrosnje ali uslov ako izbegava voznju u najvecim spicama a to je negde oko 3 popodne i da ga vozi na bas bas malim obrtajima gde skoro i da ne pali turbinu... Ali ima druga strana te price od tih istih koje znam da tako voze, sto nisu dali na gorivo dali su iste te pare a verovatno i vise pa popravke auta kao sto su crkla turbina, otisle dizne, zakovao ceo EGR i jos mnogo toga... Tako da platices ili od jednom kada ti crkne nesto ili na po malo na gorivu ali da ga vozis kako treba. I nikada mi nije bilo jasno jure da kupe TDI motor od 116, 130 i vise konja i voze ga kao penzioneri, da se ne pali turbina, da bude manja potrosnja, aloooo bre kupi onda SDI i vozi kao penzioner i bice ti mala potrosnja... Izvinjavam se ako sam uvredio nekog vlasnika auta sa TDI motorom

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
Svi ti motori koje si nabrojao imaju varijabilnu turbinu koja stalno radi. A moze i normalno da se vozi, bez velike potrosnje..

Stolekv

Stolekv

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
Ok ne razumem se bas u turbine al ima oko mene dosta njih sa VW autom i tim jacim TDI motorom a voze kao penzioneri i imaju problema vremenom... I ne vidim svrhu jakog motora ako ne koristis njegov potencijal i razmisljas o potrosnji od 5-6l u gradu, bas mi ne dopire to do mozga... Izmislili su TDI motor i za takve potrebe kao sto 1.4TDI...

Naravno ne mislim da mu stalno vadi mast i gas patos, ali nije ni fora stalno penzioner stil. Nadam se da razmete sta sam hteo reci

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 731 posts
Sve sto ustedis na potrosnji kod TDI,HDI itd.,potrosices na odrzavanje,kazu majstori.

Stolekv

Stolekv

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
Sale rekao kratko ali jasno

t.salai

t.salai

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts

View PostStolekv, on 08 January 2018 - 23:43, said:

Ima istine tu da se moze spusti potrosnja dizela ispod 7,5l potrosnje ali uslov ako izbegava voznju u najvecim spicama a to je negde oko 3 popodne i da ga vozi na bas bas malim obrtajima gde skoro i da ne pali turbinu... Ali ima druga strana te price od tih istih koje znam da tako voze, sto nisu dali na gorivo dali su iste te pare a verovatno i vise pa popravke auta kao sto su crkla turbina, otisle dizne, zakovao ceo EGR i jos mnogo toga... Tako da platices ili od jednom kada ti crkne nesto ili na po malo na gorivu ali da ga vozis kako treba. I nikada mi nije bilo jasno jure da kupe TDI motor od 116, 130 i vise konja i voze ga kao penzioneri, da se ne pali turbina, da bude manja potrosnja, aloooo bre kupi onda SDI i vozi kao penzioner i bice ti mala potrosnja... Izvinjavam se ako sam uvredio nekog vlasnika auta sa TDI motorom

BRAVO ! Podrzavam i mislim od rijeci do rijeci. Ja u svojem FR-u ne spustam potrosnju po BC ispod 9L. Koga briga koliko trosi kad u drugoj zavrti 205-ice ko od sale :D

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 731 posts
Tu se i ja slazem,kada trosi ludo,neka ide jos ludje,a to vec kosta!Ko ima neka plati i neka uziva u svemu tome za svoje pare!

Edited by sasa019, 09 January 2018 - 17:11.

Stolekv

Stolekv

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 91 posts
Nema lazi, meni leti ne ide ispod 8l a zimi ne moze ispod 9l, mislim na gradsku voznju i vozim na cist benzin... Imam 100ks pod haubom hocu i da ih osetim. Kad mi postane preskupo zamenicu za nesto slabije ili stavljam plin

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users