Jump to content

Seat Ibiza 1.4 benzinac - Seat Ibiza SDI

• Please log in to reply
9 replies to this topic

Piki

Piki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts
Prijatelji već par godina vozim Seat Ibizu SDI 2000 god sa troja vrata i bez klime. Prezadovoljan sam potrošnjom i cenom održavanja auta. Danas me ujak pozove i kaže da mi je kupio Seat Ibizu 1.4 benzinac, 2002 godište, petoro vrata, klima, ocuvan super ali pređenih 400,000 taze dovezen iz Švajcarske. Kaže mi da prodam moju SDI i da uzmem ovog benzinca. Interesuje me vaše mišljenje šta da radim ? Koje su prednosti a koje mane ? Hvala

Sent from my iPhone using Tapatalk

Weljani

Weljani

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1136 posts
  • Auto:seat cordoba
1.4 motor vise trosi goriva, nesto manje odrzavanje kosta u odnosu na dizela. Nesto jeftinija registracija (oko 20000 din za taj auto). Ta ibica je dosta presao, 400000km... kvarice se.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Piki

Piki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts
Pa da, našao sam nešto kako ne može da se uradi generalna i to za potrošnju . Jbga bas mi je krivo. Ispada da ću dati bolji auto za gori a dobijem samo petoro vrata i klimu. Nadam se bar da sam te sreće da se neće motor kvariti.

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4405 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
Moje mišljenje je da je u odnosu na SDI, 1,4 skuplji servis, češći kvarovi, idu slično,  benzin troši mnogo više,  registracija je jeftinija za benzinca, SDI izdržljiviji i pouzdaniji.

Po mom, skromnom, mišljenju ne menjaj...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Piki

Piki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts
Pa zašto su skuplji po oglasima ? To me je zbunilo pa sam pristao. Do duše dao je 100 € kaparu do ponedeljka. Bolje da ode stotka nego kasnije da ode mnogo više

Piki

Piki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts
Imam samo ovu sliku od danas :(

Posted Image

sasa019

sasa019

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 745 posts
  • Auto:Seat Cordoba Vario 2002 1.4; 60 ks
Ako imas auto koji radi i sluzi te odlicno,ne daj ga za auto sa tolikom kilometrazom.Koliko sam ja informisan,tim benzinskim motorima je vek oko 500000 predjenih kilometara.SDI je u velikoj prednosti u odnosu na sve benzince,sto se tice trajnosti.Jeste nedostatak sto je sa troje vrata,ali ipak je motor bitniji.

Edited by sasa019, 10 February 2018 - 21:53.

Najgore je svadjati se sa budalom!Prvo te spusti na svoj nivo,a onda te dotuce iskustvom...!

Stolekv

Stolekv

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 111 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.6sr
Kratko i jasno, nikako ne menjaj taj SDI za taj 1.4 motor sa toliko predjenih km!!!

Mladen Leon

Mladen Leon

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 392 posts
Zahvali se ujaku na ponudi i reci mu nek uzme taj auto za sebe a ti uzivaj sa tim SDI.

Piki

Piki

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 54 posts
Hvala svima. Tako smo se dogovorili danas. On će ga voziti celo leto jer ima klimu a njemu je to više potrebno :) . Dok dođje ponovo zima videću kako će se kod njega pokazati.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users