Jump to content

Treća sreća

Moje tri Cupre 1p

• Please log in to reply
43 replies to this topic

wallace45

wallace45

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
  • Auto:Ex Leon Cupra 1P, Ibiza FR 6L, Leon Cupra 1P
I dok si rekao keks, nesto neverovatno se desi. Da mi je neko pre samo nedelju dana rekao da cu biti vlasnik tri Seat Leon Cupre, rekao bih...Realno, šta bih mogao da kažem, kako da odreagujem na takvu jednu ludost. Ali desila se... A pošto je ovaj forum poprilično odumro, a više ni okupljanja nema, ja napravih jedno sam...

Postoji nesto kod ovih automobila sto me jednostavno privlaci Oduvek sam se ložio na izgled, na volan, pedale, menjač, sedišta, i naravno performanse. I tako 3 godine posto sam prodao svoju prvu Kupru, krenem opet da je jurim. Zašto, nemam pojma, ali da moram da je opet imam, moram. I sad, mogu ja tu da pišem Ilijadu do sutra, ali da ne dužim, znam da vas ne intresuje, uz dosta ludosti i dva piva, ja sam od danas ili najveći fan ili najveca budala ovog foruma. Ali obrni okreni vlasnik sam tri Leon Cupre 1p.

Posted ImagePosted Image

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4389 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
Postao si kolekcionar...

Mene samo zanima sta ce ti 3 komada?

Da li ima razlike u vožnji? Koji ti najbolje leži?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

wallace45

wallace45

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
Naravno da mi ne treba tri komada, ali eto, tako se slozile kockice i ja zavrsio sa tri Cupre.

Naime, pre par meseci sam kupio crnu, Vejdera. I sad, posto je ideja odlazak na Nurburgring ovog leta, onda je trebalo spremiti auto. Za pocetak usis i bolje vesanje i vratiti kocnice na fabriku jer je neki divni mladic skinuo fabricka klesta i stavio od GTI-a. Lozio sam se da stavim Brembo Z18, koje su totalni overkill posto auto i sa ovim od GTI a sa ATE diskovima i plocicama koci odlicno, ali ono, kad crv u glavi busi... Srecom pa sam iskulirao tu pricu. Posle sam hteo usis pa kontaktirao Revo... I da ne duzim sad, ponudjen mi je usis Forge i vesanje Koni pro street, a i Sash Performance kvacilo. Naravno sve to je vec bilo na Shamy-jevoj beloj Kupri. Covek dosao sa njom, u fazonu da probam kako ti delovi uticu na voznju i kada sam probao auto apsolutno mi je bilo logicnije da doplatim za njega takvog kakav je, a do jaja je :), nego ga ga kupusamo i nesto budzimo. Ja njemu crnu i kes a on meni belu. I ja sam srecan, imam auto na kome je bukvalno sve spremno za RIng! U medjuvremenu, posto sam ja moju crvenu, koju sam vozio 2014-2015, a dao je prijatelju u nekoj robnoj zameni, dobijem nazad opet u slicnoj zameni. To su tu dve. Inace ja sve vreme imam Siroka koji mi je ono za laganicu, peta pedeset fazon, i koji prodajem vec par meseci unazad. Danas posle drugog piva a posto smo se zgotivili, momak koji mi je dovezao belu, a uzeo crnu, inace jedan od osnivaca oovog foruma :). odveze mi Siroka a ostavi crnu, i ostalo je istorija... Cista ludost, sutra ujutro kada se probudim bice preispitivanje da li sam sanjao ili ne, ali ispred zgrade stoje moje tri...

Sve tri se razlikuju, crvena je stok, sve, i vesanje i mapa, i moze da se vozi laganica, ne tera da je stalno stiskas, moze bukvalno da se vozi kao obican auto. Stok mapa je poprilicno linearna, i samo pri kraju posle 5500-6000 obrtaja onako bas "trzne". Poprilicno udobna za jedan takav auto, pogotovo sa ovim gumama. Koci zakiva, posto su na njoj power ATE diskovi i keramicke ATE plocice koje sam jos ja stavio, ali posto je prijatelj presao oko 20 -25 000 km jos uvek nema zub na diskovima. Inace prijatelj mi je vratio manje vise u istom stanju u kojem sam mu je dao, odrzavao je odlicno zato sam je i uzeo nazad.

Crna, Vejder je onako, malo nervozna. Cim se upali Remus je sve vreme prisutan, i jednostavno tera te da je stisnes. Bobo Sport je mapa na njoj, koja bi trebala da bude kao Revo Stage 1, dakle oko 300ks, ali posto ima obican usis sa Pipercross filter, verovatno izbacije oko 270-280ks. Zato sam prvo hteo usis da uzmem. Mapa puca u gornjim pbrtajima, posle 5000 bas poteze, i brzo doleti do limitera. I dalje su H&R opruge, lezi, tvrdja od crvene naravno.

Bela je ubica, ukratko. Videcu sa Shamy-jem da popisemo sve sta je na njoj, steta sto nije apdejtovao nista o njoj na njegovoj temi. Ona bi trebala da je oko 310 ks, i to se oseca. Nisam je mnogo vozio, opterecen sam sada svim ovim kolima, ali ono malo sto sam je provozao, kida vec od 4000, i u nekom trenutku toliko brzo povuce da bas lepi glavu za naslon. Ono sto mi je do jaja kod nje, pored svega ostalog je Supersprint kompletan izduv, koji kada je ne stiskas je onako suptilno tu, "da se zna", a kada stisnes...Nema sta, ona je ta, mislim na kraju i najskuplja i najbolja je. Sasch performance, Koni pro street, Supersprint, Audi S3 interkuler, Forge Intake, Blowoff. Bukvlano nista ne diram na tom automobilu, i naravno njega ostavljam za sebe.

Eto, to je otprilike to, sta, zasto i kako. Jbg, volim tu "Cupru", bas mi je usla pod kozu...

Bohoc

Bohoc

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 143 posts
Divota 😍  svaka cast na voznom parku
za Ring nemam komentar

wallace45

wallace45

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
Hvala, mogli bi ovi iz Seat-a da mi daju neku "plaketu"! :D

Bohoc

Bohoc

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 143 posts
neku od Spanskog kralja 😂

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4389 posts
To samo ako kupiš i Bockov :-D

Mladen Leon

Mladen Leon

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 392 posts
Ja ne vidim slike.Koji auto si kupio ?

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4389 posts
Nije kupio auto, već automobile ;-)

Peki1980

Peki1980

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 588 posts
  • Auto:Seat Altea xl 1.6 mpi , Fiat Ducato Maxi 2.3
Batice ajde okaci slike ponono jer se ne vide

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4389 posts
Ja ih vidim ... ;-)

wallace45

wallace45

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
Ne znam u cemu je fora, ne da mi da postavim fotku, dozvoljava mi samo neato tipa 120 bajta...

Sto najgore sada ni ja ne vidim ove fotke iz prve poruke.
Pa bela je najbliza Bockovoj, i na njoj ne treba nista dirati, niti cu! :)

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4389 posts
Idi na uputstvo za postavljanje slika pa isprati proceduru. Nemoj direktno na forum da ih postavljaš...

wallace45

wallace45

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
Posted Image

Evo je crno-bela kombinacija.

Edited by wallace45, 20 February 2018 - 17:17.

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4389 posts
Ti jos malo pa 1000 ks u kolekciji :;-):

Weljani

Weljani

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 posts
  • Auto:seat cordoba
👍👍

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

wallace45

wallace45

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
Jos Vejdera da udomim I da malo danem dusom. :)

dejan82

dejan82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2016 posts
  • Auto:Seat Ibiza Cupra 6L
Hahaha Legendo.
Video sam na fb oglas za crnu.
Crvena mi je najprimamljivija☺ sta je sa njom?

http://forum.seatklu...70-ibiza-sport/
http://forum.seatklu...-18t-20v-cupra/
http://forum.seatklu...at-ibiza-cupra/
http://forum.seatklu...leon-top-sport/
Seat ibiza cupra 1,9TDI PD + XXX turbo + fi 76mm straight pipe + egr off + maf off + big FMIC + hard pipe kit + MAP 4 bar +Sachs performance clutch + pipercross panel filter + pipercams272 + Firad nozzles

wallace45

wallace45

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
Crvena prodata, ostala crna. :) Bas sam hteo da te cimam ovih dana, uzeo nazad moju Ibicu, pa bi valjalo uraditi veliki, a znam da ti imas kombinaciju za originalne delove. :)

wallace45

wallace45

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 115 posts
Otisla crna, bela prezivela pokusaj kradje u sred bela dana na Vracaru, a danas prezivela i Navak.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users