Jump to content

Cordoba 6l podizac stakla

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Milan1980

Milan1980

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 '09 / Fiat Punto 1.3mjet
Seat Cordoba 6l 2009god.

Kolege ako moze objasnjenje gde moze biti problem tj kako ga resiti.
U pitanju je vozacev prozor odnosno podizac stakla. Pre par dana prestane da radi automatsko podizanje/spustanje prozora, sledeca 2 dana je radilo i spustanje i podizanje samo kada se stalno drzi prekidac, ali sada je i to prestalo sa radom. Sada kada pritisnem prekidac, i drzim naravno, staklo se podigne/spusti za 2cm. Samo dobije impuls pa ga i pomeri toliko.

Prelistao sam forum i koliko sam video svi problemi su vezani za sajle, plasticne vodjice itd. Jutros odem do majstora koji radi podizace (Zemun Prvomajska) i kaze mi da nije do toga problem. Pokusao je valjda da reprogramira, kako je sam rekao, ali nije uspelo. I dobih odgovor da je mozda modul na motoru podizaca, ali oni to ne rade.
Pitanje je da li je neko imao slican problem? Kako ga je resio? (Menjao ceo motor ili moze da se radi servis tog modula) i ako neko od iskusnih moze da pronadje od kojih sve modela odgovara motor pa da potrazim po otpadima.
Hvala unapred!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Edited by Milan1980, 07 April 2018 - 13:39.

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4375 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
A da nije sam prekidač riknuo?

Da li si imao skoro problem sa akumulatorom?

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Milan1980

Milan1980

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
Nemam problem sa suvozackim prozorom ili nekim drugim potrosacem pa bi aku otpisao. Pre neki dan merio napon i na leru je oko 14.2v. Aku zamenio pre zime jer je stari riknuo.

Prekidac valjda radi cim spusta/podize po tih 2 cm svaki put kad pritisnem. Mada sve je moguce, ne iskljucujem nista. Hvala na predlogu, provericu i to.

Da li je taj modul sastavni deo motora ili zaseban deo koji je samo prikljucen na motor?

Edited by Milan1980, 07 April 2018 - 15:09.

Milan1980

Milan1980

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
I dalje nisam resio problem prozora. Uzrok sam nasao, ali nikako da odnesem drugaru da proba da prelemi problematicne delove pa mozda izbegnem kupovinu polovnog dela kojeg je izgleda veoma tesko naci jer mora po broju dela traziti. Pozvao jednog elekticara i nije hteo da prihvati da radi jer kako kaze ne moze da garantuje da li ce raditi 5 dana ili godinu dana itd... i posavetovao da trazim polovan deo.

Skinuo tapacir, raskacio sve i onda vidim da je onaj gumeni cep otvoren i trag vode pravo do modula i motora podizaca :(

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Weljani

Weljani

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 posts
  • Auto:seat cordoba
Shit...
Kako ćeš da rešiš to?

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Milan1980

Milan1980

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
Prvo ce probati drugar koji je serviser mobilnih da lepo prelemi pa cu videti da li radi tako. Mogu i ja da prelemim, ali znam da cu da napravim jos gore nego sto jeste :) ovo sto je riknulo na ploci je neki valjda tiristor i po oznaci na istom ne mogu nista da izguglam. Pitao i u mikroprinc.com ali ne znaju ni oni po toj oznaci koji bi deo odgovarao.
Ako to ne uspe onda potraznja po otpadima...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Edited by Milan1980, 12 May 2018 - 16:58.

Milan1980

Milan1980

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 72 posts
Da zavrsimo i ovu pricu, mozda je malo potrajalao, ali eto bilo nekih bitnijih stvari dok ovo nije doslo na red :;):

Drugar nije uspeo da nadje odgovarajuci deo pa popravka nije uspela. Ubedjivao me da mu ostavim modul na par dana i da ce resiti problem, ali bez modula ne radi ni suvozacev prozor, a auto mi bio potreban.

U medjuvremenu okrenuo par otpada... neki nemaju, neki udaraju cene (cale moj okrenuo nekog iz Zemuna prijatelj mu dao broj (valjda Nesu koliko sam razumeo) i cifra za motor+modul je bila 50eur) onda ja uzeo da okrenem neki broj i nadjem kod Dejana Sabac za 20eur (komplet motor i modul).

deo stigao
Posted Image Posted Image

onda na red dosao tapacir vrata (opet :biggrin: ) probacu u par slika da opisem zamenu. Prvo se skidaju rukohvati, deo gde su prekidaci stakla. Ja skidao sa onim alatom plasticnim sto se koriste za mobilne telefone i tako te finije stvari da ne dodje do ostecenja delova koji se skidaju.

onda ide ovaj gonji deo sa prekidacima, isto je ubadjivanje da popusti sa gore pomenutim alatom

kada se to skine imate 2 srafa u rukohvatu (krstak obican) i ostaju 2 srafa u donjem delu tapacirunga torx T20

onda ide ubedjivanje da popuste zabice, to malo na osecaj rukom, krente od donjeg dela pa sve "u krug", posle ostaje da polako podizete ceo tapacir na gore jer kod prozora je uglavljen (nema zabica, vec samo guma celom duzinom) i treba i tu odvojiti i nemojte vuci preterano jer je i dalje svaka zica prikacena za tapacir! Prva slika obelezene zabice, ova druga da se samo vuce na gore kada se zabice otkace, treca gde se nalaze kablovi koje treba otkaciti (ko nem el.retrovizore onda verovato ima neku sajlu i slicno da otkaci)
Posted Image Posted Image Posted Image

Motor se drzi sa 3 torx T25, kada se skinu malo cimati levo desno da popusti i samo se izvuce sa osovine podizaca. Novi namontiran i sve radi kako i treba! :thumbup:

naravno ovo nisam mogao sve sam da odradim pa je sin pritekao u pomoc!

Posted Image Posted Image :biggrin:

Weljani

Weljani

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1091 posts
  • Auto:seat cordoba
Svaka cast za posao i za pomocnika... 😃
Zasluzio je sladoled i dnevnicu 😄

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

0 user(s) are reading this topic