Jump to content

Cordoba 6l podizac stakla

• Please log in to reply
2 replies to this topic

Milan1980

Milan1980

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 '09 / Fiat Punto 1.3mjet
Seat Cordoba 6l 2009god.

Kolege ako moze objasnjenje gde moze biti problem tj kako ga resiti.
U pitanju je vozacev prozor odnosno podizac stakla. Pre par dana prestane da radi automatsko podizanje/spustanje prozora, sledeca 2 dana je radilo i spustanje i podizanje samo kada se stalno drzi prekidac, ali sada je i to prestalo sa radom. Sada kada pritisnem prekidac, i drzim naravno, staklo se podigne/spusti za 2cm. Samo dobije impuls pa ga i pomeri toliko.

Prelistao sam forum i koliko sam video svi problemi su vezani za sajle, plasticne vodjice itd. Jutros odem do majstora koji radi podizace (Zemun Prvomajska) i kaze mi da nije do toga problem. Pokusao je valjda da reprogramira, kako je sam rekao, ali nije uspelo. I dobih odgovor da je mozda modul na motoru podizaca, ali oni to ne rade.
Pitanje je da li je neko imao slican problem? Kako ga je resio? (Menjao ceo motor ili moze da se radi servis tog modula) i ako neko od iskusnih moze da pronadje od kojih sve modela odgovara motor pa da potrazim po otpadima.
Hvala unapred!

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Edited by Milan1980, 07 April 2018 - 13:39.

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4320 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
A da nije sam prekidač riknuo?

Da li si imao skoro problem sa akumulatorom?

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Milan1980

Milan1980

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 45 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 '09 / Fiat Punto 1.3mjet
Nemam problem sa suvozackim prozorom ili nekim drugim potrosacem pa bi aku otpisao. Pre neki dan merio napon i na leru je oko 14.2v. Aku zamenio pre zime jer je stari riknuo.

Prekidac valjda radi cim spusta/podize po tih 2 cm svaki put kad pritisnem. Mada sve je moguce, ne iskljucujem nista. Hvala na predlogu, provericu i to.

Da li je taj modul sastavni deo motora ili zaseban deo koji je samo prikljucen na motor?

Edited by Milan1980, 07 April 2018 - 15:09.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users