Jump to content

Ručica menjača za Leon MK1

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Filke

Filke

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
Pozdrav,

Tražim već neko vreme ručicu menjača (u kompletu sa kožicom) za Leona 1M (motor 1.9TDI sa 5 brzina), ali nigde ne mogu da nađem istu, niti polovnu niti ove zamenske što radi "mala privreda". Mahom ima za Golfove, Audije, pa čak i Ibize, ali za Leona nema šanse da se nađe.

Pa mi pade na pamet da li možda sa nekog drugog modela VAG grupe paše ručica menjača bez da se nešto dodatno budži?

Edited by Filke, 21 May 2018 - 10:41.

Filke

Filke

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
U međuvremenu sam uspeo da nađem nešto na AliExpress-u ali nisam siguran koja pasuje, pošto ih ima različitih dimenzija.

Konkretno ima u ponudi ovaj model i ovaj sa crvenim detaljima.

Na slikama obe izgledaju kao originalna koju imam, s tim da im se razlikuje prečnik prstena na koji se montira ručica.

S druge strane nisam siguran koliko su kvalitetne ove kopije sa Alija, tako da bih radije uzeo neku polovnu ručicu u dobrom stanju samo kad bih znao
sa kog još VAG modela pasuje, pošto je polovnu za Leona 1M kod nas nemoguće naći...

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4381 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
Da li si razmišljao da središ svoju? Odnesi kod nekog dobrog majstora za volane i biće kao nova ....

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Filke

Filke

Member

• Members
  • PipPip
  • 25 posts
Jesam. To mi je prvo palo na pamet, ali nažalost ručica je tako "stručno" oštećena da ne verujem da je reparacija moguća.

A i auto nije moj, tako da bi nova ručica došla kao poklon, jer muka mi je da gledam na šta liči ručica, ne zna se da l je kožica ili sama ručica u gorem stanju. Prosto za ne poverovati, s obzirom na to da je ostatak enterijera auto u prilično dobrom stanju. 'Ladno je napuklo staklo ručice ispod koga su brojevi brzina.

Tako da mi se varijanta da nađem polovnu originalnu ručicu u dobrom stanju ili da eventualno naručim ovu gore pomenutu sa Alija čini kao najbolja varijanta.  

Samo za ovu sa Alija nisam siguran da pasuje, razni su komentari na Aliju nekome odgovara nekome ne, sve zavisi koje je godište Leon, kakva se potrefila ručica na datom primerku. A što se tiče same kvaliteta ručice i kožice, pozitivni su utisci, čak Kinezi daju i 2 godine garancije...

Što se tiče polovne originalne - kao što rekoh nigde nisam uspeo da nađem polovnu baš za Leona, dok za Ibizu ima pregršt ručica po oglasima. S obzirom da vizuelno ručica na Ibizi liči na onu koja je na Leonu pomislio sam da možda i pasuje na Leonu.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users