Jump to content

Dijagnostika ne prepoznje kvar

Turbo dizne pumpa goriva dijagnostika Altea 1.9 105

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Allen

Allen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • Auto:Seat Altea 1.9 TDI 105ks,2006
Pozdrav kolege!Prvo jako mi je zao sto svi zajedno nismo aktivniji na ovom forumu(polazim od sebe) koji mi licno puno pomogao da prvo shvatim kako tretirati a posle i popraviti sam svoj Seat!!Nadam se da ce se situacija promeniti na bolje!

Imam problem sa mojom Alteom naime automobil je poceo da dimi,beli gust dim na auspuh,teze pali(vergla) pa ipak iz vise puta upali nivo ulja za sada je na nivou,vodu ne trosi i nema ulja u delu za antifriz,ne gubi na vuci tj mozda jako malo,dim ne vidim u 4 i 5 brzini da li zbog brzine kretanja ili jer tada ne dimi ne znam,stuca-klalkce motor i pri voznji(tada ne svo vreme) i u leru,kada ga izbacim iz brzine dok se priblizavam semafour dize obrtaje do 1.500 pa spusti i tako dok ne stanem,trese motor u leru.Dijagnostika ne pokazuje nista nikakavu gresku motora samo da trebam da menjam grejace sa tom istom dijagnostikom za VAG vozila sam detektovao diznu pre dve godine koju sam skinuo servisirao u Novom Milosevu i vratio i od tada sve ok.Sada ima onih koji mi kazu da je turbo jer da je dizna dijagnostika bi pokazala dok drugi kazu da je dizna i to cak dve??Da li je moguce da motor radi samo sa dve dizne??Da li neko zna sta bi moglo da bude?Ovde su u fazonu menjaj turbo kao da je to menjanje filtera....Auto je prosao 204000hiljade km.Menjan mu je kais tj radjen veliki servis u junu 2017 sa 173.000 cini mi se.

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4381 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
Nestručno mišljenje, turbo ili glava...

Imaš li nekog dobrog majstora koji ti to može dijagnostikovati, a da nije samo kačenje na ECU?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Allen

Allen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
Za sada svi kao kazu e hajde da menjamo ovo a niko ne garantuje da ce tom zamneom i resiti problem.Kazu mi dvojica da je turbo ali ne gubi snagu niti trosi ulje...

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Allen

Allen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
mali up date menjao sam dizne sve 4 rezultat je da motor ne klakce i ne dimi to je reseno ali i dalje vergla po nekada kada ga palim i malo zadimi kada dam gas u leru za voznju ne znam....skidao creva i pogledao turbo ne pomeraju se ona krilca i bas je cist sa te strane...sutra cu skinuti i auspuh tj odsrafiti sa turba i ocistiti sa proizvodom za ciscenje peci (samo deo auspuha).Kupio sam grejace goriva zamenicu ih danas pa mozda resi problem paljenja i ako ne verujem jer je sada toplo pa mu i ne treba da upali da greje ulje(tako mi rekose).Auto inace ide fino motor mirno radi samo to paljenje i malo sto ispusta  belicast dim(ne stalno) kada je vruc pali na pola kljuca....

Allen

Allen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
Up date....menjao grejace goriva,filter goriva,cistio deo auspuha koji se kaci na turbo(turbo cist sa obe strane i ne mrda ni milimetar elipsa)menjao sam i MAP senzor cini mi se da se tako pise,debimetar cistio proizvodom namenjenim za to,auto jako puno dimi beli dim ali samo dok ne dodjem do 4,5 ,jo uvek se muci da upali iz 5,6 puta (nekada upali na sekund i padnu obrtaji i ugasi se a nekada na pola kljuca mada to retko)vuca mu je odlicna pogotovo posle ciscenja...proslog ponedeljka je zadimio beli dim i upalila mi se zuta lampica motora.Odmah sam otisao na komp pokazalo gresku G42 P0113 i G31 P0238.Cim sam ugasio auto nestala je zuta lampica motora,dva puta mi turbo upao u limp mod.Da li neko zna gde se nalazi ova sonda
Posted Image

Allen

Allen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
https://s8.postimg.c..._B661_FFCC6.jpg

Also tagged with one or more of these keywords: Turbo, dizne, pumpa goriva, dijagnostika, Altea, 1.9 105

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users