Jump to content

Mladji brat Altee

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Allen

Allen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 88 posts
  • Auto:Seat Altea 1.9 TDI 105ks,2006
Pozdrav kolege posle problema sa Alteom(koje jos uvek nisam resio)a potrebom za autom da bih isao na posao svaki dan u dva pravca 80km odlucio sam da pazarim Cordobu. Auto je od mog prijatelja koji je imao tri godine i presao oko 70-80.000km sa njome i najvaznije nije imao nikakve kvarove!Generalno auto nije pazen kao sto bih ja to radio ali za razliku od moje Altee nije imao nikakvih problema.Sipani je najjeftinije gorivo menjani filteri a ponekada i ne(gilter goriva) pran je cetkama za ciscenje poda jednostavno bas isplativ auto :).Ima gomilu sitnih ogrebotina,felne pune prasine od kocenja,unutrasnjos jako prljava jedva sam ocistip plastiku,lupa na prefnjoj desnoj strani kada silazim sa trotoara prelazim preko rupa,brave mu ne rade jedva ga otvorim ....ali ide kao zmaj!!!!Sipas i ne mislis bas mi je takvo auto trebalo da se relaksiram malo!Sa 45litara predjem 800 i nesto km mesovite voznje dok sa Alteom sa 55l 720 - 760,780 km do Srbije tri rezervoara a sa ovim jedva dva.Motor je kao kod Altee 1.9TDI 110konja mislim ali ogromna razlika u startnosti,ubrzavanju do 180km/h nema nikakvih gusenja prima gas na 130 kao da je u drugoj.2005 godiste je i presao 250.000km.Menjao sam akumulator i zelim da resim to lupanje kod prednjeg levog tocka dobro ga ocistim i to je sve sto cu ulagati mislim.Samo sipaj menjaj ulje filtere i vozi.Posted ImagePosted Image

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Weljani

Weljani

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1141 posts
  • Auto:seat cordoba
To je dobro jer prelazi dosta sa tim motorom i prelazi dosta sa punim rezervoarom. Slično kao i sdi motori na vagenu...
Moja cordobica je benzinka😃 i ne može se pohvaliti takvom niskom potrošnjom (gradske vožnje). Na otvorenom je nešto drugo...

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Nikola011

Nikola011

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 4407 posts
  • Auto:Toledo 2.0 TDI
Deluje lepo a sve što si naveo su sitnice ...

Srećna kupovina ;-)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Bolje stici 10 minuta kasnije, nego otici godinama ranije!!!

Allen

Allen

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 88 posts
  • Auto:Seat Altea 1.9 TDI 105ks,2006
Hvala!Video juce i narucio odmah obe viljuske tocka i jabucice i trebacu naruciti sponu.Za sada to je sve nadam se.Izaziva me da ga ispoliram cisto jer mislim da bi bila ogromna razlika zbog toga sto je pun ogrebotina....videcemo jos.Jos uvek pratim poteosnju u petak sam napunio pun ali nisam znao ranije da potoji ventil za vazduh kada se on pritisne izbaci vazduh i stane jos 10 litara dizela sto dobodi da Cordobe imaju ustvari rezervoar 55l?!

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users