Jump to content

Opruge za spustanje automobila

• Please log in to reply
91 replies to this topic

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 sport
Jeste, ja bih rado ove Eibach uzeo, ali steta sto nemaju neke krace.
A za leona imaju 2 verzije, za ibizu samo 1.
No money - no signature!

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2
bocko, kakve su te tvoje u voznji, osjeti li se razlika u odnosu na fabricke?

Bocko

Bocko

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 949 posts
  • Auto:Leon Cupra 1P (Mk2)
@bki - Hoces da je spustis vise od 3cm?

@joemrda - Nebo i zemlja! Sa serijskim oprugama Cupra je bila uzasno tvrda, skakutala je po neravnom putu i krivinama (gubila je grip), a nakon tjuninga je poprilicno pocela da glisira (dize nos) pri jacem stiskanju gasa...

Sa Eibachovim progresivnim oprugama je sve to nestalo i o tome sam vec pisao OVDE

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
nije mi toliko bitno da je spustim, koliko kako lezi i kakva je na neravninama, posto imamo "piste" od puteva :realmad:  razmisljam izmedju gewindi i opruga sta da izaberem. vise sam za opruge..

znam, procitao sam, pa te zato i pitam kakvi su ti utisci. znaci da se isplati uraditi.. hvala..

Bocko

Bocko

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 949 posts
  • Auto:Leon Cupra 1P (Mk2)
Eibach gevinde sam imao na Imprezi WRX STI... Dobro vezano za njih je sto mozes da dizes i spustas auto u zavisnosti od potrebe (leto - zima, recimo). Medjutim to dizanje i spustanje uopste nije naivno jer lako mozes da poremetis balans auta. Za dizanje i spustanje su ti potrebne specijalne vagice (za svaki tocak po jedna) na koje treba da naidjes sa autom. Nakon spustanja ili dizanja svaki tocak treba da ima tacno propisani potisak (pritisak) na tlo. Zbog toga sam i kada su same opruge u pitanju pristalica kupovine samo proverenih proizvoda. :;):

Jos jedna bitna stvar je ta da je vek trajanja gevindi osetno kraci od recimo seta sportskih amortizera sa oprugama...

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3132 posts
razumljivo. i ja sam prije za kvalitetne opruge, koje ce svakako malo da ga spuste. ali bitno mi je da se uz to dobro ponasa na putu. vidjeh da u mass-u imaju eibach, pa cu da odem da vidim sta ima..

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
@Bocko

Nije da bih spustavo vise od 30mm, nego me nervira to sto je Eibach-ov set takav, da ne spusta jednako.
Zasto nazad 25 a napred 30mm...bojim se da ce da bude podboden auto, i da mi se nece svideti, i sta sam onda uradio...bacio 180e?
No money - no signature!

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
Dobio sam danas odgovor od radnje iz Dizeldorfa.
Nemaju H&R na stanju, moze da se naruci, ceka se 3 dana i cena im je prava sitnica, 200e  :unsure:

Edited by bki, 06 May 2012 - 20:58.

No money - no signature!

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Pogledaj i ovde, imas i povracaj poreza...

http://www.a3m-tunin...ssID=0104000100

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
Hvala markoni.
Na koju foru je tolika razlika, nije mi nikako jasno.
Prave se u Nemackoj, a jeftinije su u Sloveniji. Sve bre poludelo nacisto....
No money - no signature!

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
Ja sam svoje, kao i Deki njegove, uzeo bas u toj radnji... Za FRa su bile 225 EUR-porez (20%) i ja sam bio prezadovoljan...

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
Kako ste uzeli?
Narucili na kucnu adresu, ili isli tamo?

Posto mi je malo konfuzna registracija na sajtu.
Ako ste narucivali, da li su naplatili nasi carinu?
No money - no signature!

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
Na licu mesta smo uzeli i on i ja, samo trazis racun za povracaj poreza koji overis pri izlasku iz SLO, i sa tim papirom mozes u ustoj radnji da vratis porez neki sledeci put kada prolazis kroz Ljubljanu. Ili das nekome ko prolazi da ti podigne, samo mu das overen racun...

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
E pa tu je problem.
Ne isplati mi se da idem do Ljubljane samo da bih uzeo to....izacice me na kraju vise.
No money - no signature!

mossa

mossa

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 285 posts
  • Auto:Ibiza 1.4 6L
varijanta 2. - ne moras da se vracas u tu radnju

pri kupovini trazis tax free formular.
u EU najzastupljenije su dve firme koje rade povracaj poreza: global blue i premier tax free.
u zavisnosti od toga s kojom od ove dve firme radnja ima dil  zavisi koji ces formular dobiti.

popunis formular (ime prezime, br pasosa, nacionalnost itd...), potpises i sve to zaheftas sa fiskalnim racunom.
pri kupovini ponesi pasos jer mogu u radnji da ti ga traze.

2. na izlazu iz slovenije, tj EU prijavis da imas tax free. ides na carinu i oni ti pecatiraju taj formular koji si popunio.
mogu da ti traze da pokazes robu, tj opruge.
(ovo je najbitniji deo i mora da se uradi u roooku od 3 meseca od kupovine, koliko se secam)

3. kada dodjes na nasu granicu ne prijavljujes nista i cutis ko zaliven i pravis se blesav. naravno, tutnes ih negde da ne bodu oci.
..''jel imate nesto da prijavite''...''nemamo'', i aj zdravo. - ovo je  momenat u kome si ustedeo 20% :)
mislim da robu ispod 100e ne carine.  

4. refundiranje tax free-a
refundiranje moze na 3 nacina:
4a- u kesu
4b- cekom
4c- na racun kreditne kartice

4a, u kesu je nekako najmilije kada ti daju :)
ukoliko je tax free od Global blue-a refundiranje mozes da izvrsis u rajfajzen banci na obilicevom ili na terazijam. vracaju u dinarima.
ako je Premier ili neki drugi tax free u pitanju to rajfajzen ne radi i refundiranje je moguce bilo gde u EU u njihovom refound office-u.
adrese svih refound mesta obicno pisu na koverti koju dobijes uz tax free formular.

tax free je moguce unovciti u periodu od 3 godine. za sl 3 godine ici ces bar jednom u EU- bec, budimpesta, gde god pa tada mozes da unovcis.

4b. ovo sa cekom pojma nemam kako funkcionise. tj nisam siguran pa necu da lupam.

4c. koverat koji dobijes zajedno sa tax free formularom je obicno vec adresiran na adresu te firme koja radi povracaj. tvoje je samo da stavis marku.
U slucaju Premier formulara pismo je adresirano na minhen, jer im je tamo sediste.
Tako vec adresiran koverat koji si dobio posaljes postom. u koverti treba da bude taj formular, racun i eventualno kopija pasosa.
BITNO JE DA NA FORMULARU NAPISES BROJ SVOJE KREDITNE KARTICE (mozda i tip kartice visa, maestro...)na koju hoces da ti bude uplacen novac.
po primanju koverte njihova obrada par nedelja, nakon cega oni vrse uplatu na racun koji si naveo u formularu.

e sad jedna bitna stvar. kartica obicno mora biti KREDITNA a NE DEBITNA, jer mislim da neke firme koje vrse refundiranje ne podrzavaju debitne kartice.
druga bitna stvar je da nase banke obicno ne podrzavaju konverziju deviza u dinar i obrnuto, sto znaci da racun na koji treba da se izvrsi uplata MORA biti devizni, tj. ne moze biti dinarski.
ovo treba proveriti. zoves korisnicki centar i pitas, jer zavisi od banke do banke. konkretno za rajfajzen kartice znam da mora biti devizna jer oni ne rade konverziju.

Edited by mossa, 08 May 2012 - 16:58.

Blindmanmotorsport.com

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4745 posts
Rok za vracanje poreza je 6 meseci, i uvek mozes da "na'vatas" nekoga ko ide na tu stranu da ti uzme pare. Samo treba da im prilozi overen racun...
Meni je ovo sa papirima dosta komplikovano, a treba imati u vidu da ti i oni uzimaju odredjeni procenat povracaja kada su posrednici...

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
Uuu, ali si opisao matori, svaka ti dala  :thumbsup:

Mnogima ce znaciti tvoj tekst.

Moje iskustvo sa tax free iz nemacke je da sam prosli put na aerodromu cekao u redu, as svim tax free formularima i racunima.
Mogu da traze da vide neke stvari, ali meni nisu.
Deo su mi odmah isplatili u kesu, a deo mi je legao na racun nakon mesec dana, manje vise.
Racun mi je bio tadasnji u Societe, i da napomenem, bila je debitna kartica.
Stavise, mislio sam da necu te pare nikad videti, jer sam i dao broj same kartice, a ne racuna. Kako su oni to uplatili, samo oni znaju. Vazno da jesu :D
No money - no signature!

dejan82

dejan82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 2015 posts
  • Auto:Seat Ibiza Cupra 6L
planiram da uzmem opruge za Leona i da ga spustim za 30mm i napred i pozadi,  vidim da ima odstupanja u spustanju u odnosu na deklarisano.
dajte neke predloge
razmisljao sam o Eibach pro kit
http://www.ebay.de/i...#ht_2119wt_1135

Edited by Markoni, 10 June 2012 - 22:08.
Tema spojena sa postojecom...

http://forum.seatklu...70-ibiza-sport/
http://forum.seatklu...-18t-20v-cupra/
http://forum.seatklu...at-ibiza-cupra/
http://forum.seatklu...leon-top-sport/
Seat ibiza cupra 1,9TDI PD + 3.0tdi hybrid turbo + fi 76mm straight pipe + egr off + maf off + big FMIC + hard pipe kit + MAP 4 bar +Valeo smf reinforced clutch + pipercross panel filter

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 887 posts
Kontaktiraj mass na mail, slobodno, i pitaj koliko para su kod nas te eibach opruge.
Ljubazni su, odgovorice ti brzo, samo napisi sve podatke (marku, model, kubikazu, konjazu, godiste, tip goriva, itd...).
Nemoj kao ja da zaboravis godiste  :laughing:
No money - no signature!

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
  • Auto:Seat Ibiza 2001 1.9 TDI(110ks)
u mass.rs Eibach neki pro kit za ibizu 6k2 1.9Tdi 25500 din opruge koje spustaju 30mm. Cisto pitao koliko je:)

Edited by Chevu1990, 13 June 2012 - 19:52.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users