Jump to content

"Check engine" lampica

• Please log in to reply
64 replies to this topic

Knoxville

Knoxville

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 2003
Pozdrav svima.
Molio bih za misljenje u vezi sledecih stvari, naime od kada sam kupio auto(Seat Ibiza 1.4 16V 2003) neprestano gori lampica check engine. Moj majstor mi je tada rekao da to nista nije specijalno kao i da nastavim da vozim...ispostavilo se da je lambda sonda  crkla koju sam i zamenio pre 5 dana, uzeo sam NTK sondu i to je to. Lampica se nije palila do danas, kada sam danas upalio auto poceo je jako da trese(u leru) i blikala je lampica check engine par sekundi i onda je ostala na tabli da sija konstantno. Nazvao sam majstora da ga pitam sta i kako i on mi je rekao da je bobina kao crkla, meni sada nije jasno, ukoliko je on zamenio tu sondu i mi smo se vozili sa prikljucenom dijagnostikom 15 minuta posle toga kako on nije izvalio da jos nesto tu nije u redu???Molio bih za misljenje nekoga ko se razume posto se ja razumem u automobile kao Marica u kriv ... !:) hvala unapred

vuki83

vuki83

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 50 posts
Ja sam menjao lambda sondu takodje i stavio istu tu kao ti. Lampica se nije palila uposte do pre par dana, a onda se upalila, sto je meni bilo jako cudno-medjutim u temi o lamda sondi koju imas na forumu, pisao sam da je meni sonda pravila problem prilikom paljenja auta-stalno se gasio. Medjutim tad kad se lampica upalila taj problem nisam vise imao! Znao sam da nova sonda nije mogla crci, ali sam otisao kod drugara i dijagnostika je pokazala-GRESKU SMESE-nikad cuo do tad, a auto radi perfektno-secam se odlicno da je pisalo greska P1151 :rolleyes: Obrisali gresku, lapmica se ugasila, a auto normalno radi. Ako mi se ponovo upali, briga me, meni ne smeta, bitno mi je da auto radi normalno! Ovde po Srbiji na svakom drugom autu gori check lampica,tako da bez nervoze :biggrin:

Knoxville

Knoxville

Member

• Members
  • PipPip
  • 15 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 2003
Hvala legendo , videćemo sta ce biti dalje,u međuvremenu mi je majstor promenio bobinu na trećem cilindru koja kao nije šljakala i to je to, lampica ne sija bar još uvek :)

Bokivs

Bokivs

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 127 posts
  • Auto:Seat Ibiza III, 1.4 16v
gresku smese moze i zbog egr ventila da prijavi, zaprljan/crkao.... Meni konstantno gori check zbog EGR-a, ali ne smeta mu nista, vozim tako par godina vec...

mickovlaho

mickovlaho

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 posts
Dobar dan svima,

Pre nego odem kod majstora, verovatno ASTA Novi Sad, da se posavetujem sa vama da me ne deru bez preke potrebe... Pre par dana (već je prošao onaj debeli minus) iz čista mira mi se upalila ona žuta sličica motora na displeju. Motor radi normalno, nisam primetio ništa neobično, vozim ga tako već nekoliko dana. Napominjem da sam ga palio jednom u 5-6 dana dok je bilo napolju -15`C, praktično ga nisam ni vozio dve nedelje. Ima li neko ideju šta bi moglo biti? Da li može da se resetuje komp. i da nestane ova greška? Hvala unapred!

Edited by Markoni, 27 March 2012 - 11:06.
Tema spojena sa odgovarajucom...

cupra tdi

cupra tdi

Member

• Members
  • PipPip
  • 19 posts
  • Auto:Seat Ibiza cupra tdi
imam problem na seat ibizi cupru 1,9 tdi
od kad sam stavio auspuh kompletan miltek na auto pali mi se lampica chek engine
spojim ga na komp i pokazuje gresku EGr ventila
ponistim je i on opet nakon nekog vremena voznje u autu.,a ocisitio sam egr i sve.
pa neznam zasto je stalno pali!
ako ko ima kakvo rjesenje molim da mi pomogne???
i da li je tomoguce rijesit prilikom stavljanja mape na auto!
hvala

Edited by Markoni, 07 March 2012 - 22:07.
Tema spojena sa ovom koja se bavi istim problemom...

dedza

dedza

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 37 posts
  • Auto:Seat Leon 1.6 16V
Ja imam Leona i meni od prvog dana zeza lmbda,par puta brisana greska i nema je par dana pa se opet javi,po prici mog majstora to se javlja skoro kod svakog drugog auta,jer ona registruje smesu goriva,a hvala bogu kod nas je gorivo kakavo je puno olova i vrlo brzo osteti sondu,nisam pristalica uzimanja alternativnih proizvodjaca rez. delova,a kada sam se raspitivao koliko kosta original rekli su mi oko 15 hiljada sto je trenutno za dzep mnogo.Mada svi mi kazu da ne valja voziti preterano dugo sa ne ispravnom sondom,sada nisam pametan. :question:

Milan

Milan

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 52 posts
  • Auto:Vectra x18xe cdx
Posto sam i ja imao problem sa sondom, a nova je u Porscheu bila oko 17.000, iskopao sam neku firmu "Autobiznis komision" u Novom Sadu i kod njih kupio za 7.000 hiljada, namontirao i vise ne svetli nikakva lampica.  :welcome:

Robinho10

Robinho10

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 33 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 16v sport
@mickovlaho

Probaj da ga nakacis na dijagnostiku, ako postoji neka greška pokazaće se sigurno. Ako postoji kvar i brisanje greške nece pomoći i ona će se opet javljati dok god ne popraviš to

Edited by Markoni, 27 March 2012 - 11:06.

mickovlaho

mickovlaho

Member

• Members
  • PipPip
  • 11 posts
Da podelim iskustvo sa vama:
Bio kod majstora pre par dana zbog "check engine"- problem je bio u prekinutoj žičici u snopu kablova dole kod sonde. Majstor zamenio žicu i ugasila se lampica. Kaže da se to često dešava i da se zbog te gluposti pali lampica.

Edited by Markoni, 14 May 2012 - 10:15.
Obrisan nepotreban citat...

Ypsilon

Ypsilon

Member

• Members
  • PipPip
  • 24 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4mpi 2001
Resio sam kupim Ibicu iz naslova 2001. godista sa 1.4 mpi motorom. i u trenutku kada sam hteo da je kupim mislim kada je auto dosao u moje ruke upalila se lampica EPC i ona druga "check engine". Naravno ja odem sa prodavcem kod majstora da vidimo zasto se to upalilo i sta se dogadja i komp. je ocitao gresku sa klapnom na onom ventilu nisam tacno zapamtio kako se zove, ali znace ljudi sa foruma jer sam nasao u nekoliko postova da se spominje. Majstor je ocistio klapnu vratio nazad i auto je radio normalno. Vozali smo ga neko vreme da ga probamo i auto je radio bez problema. Kada smo ga ugasili posle nekog vremena dok je auto odstojao, kada smo ga ponovo upalili ponovo su se upalile lampice. E sad vazna napomena kada se te lampice upale auto ne radi kako treba nije mu ravnomeran ler gas i nece da primi lepo gas. Kazite mi nesto posavetujte sta da radim dali da uzimam auto ili ne. Sad za vikend niko ne radi tako da ne mogu nista da sredjujem ali da znam dali da pokusam jos nesto od ponedeljka ili da odustanem od auta. Auto je generalno u odlicnom stanju sto se tice trapa, enterijera spoljasnjosti sveukupna slika o auto je odlicna ali eto uvek postoji nesto. Auto je presao 140.000km pravih.

Hvala unapred na savetima.

Edited by Markoni, 23 June 2012 - 20:51.
Tema spojena sa postojecom koja se bavi istim/slicnim problemom...

srki

srki

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 posts
  • Auto:seat ibiza,2001MPI
vec cetiri puta mi se pali zuto lampa na displeju (u obliku slavinice)i svaki put na dijagnoctici majstor obrise gresku,nakon nekog perioda opet se upali,nemam vecu potrosnju,na dijgnostici prijavljuje preko 20 gresaka izmedju ostalog i nesto kao lose paljenje na 3.cilindru :unsure:,citao sam ranije na forumu o istom problemu ali nista konkretno nisam nasao kako se resava problem.POMOC :wallbash:

Edited by Markoni, 02 July 2012 - 08:49.
Tema spojena sa postojecom koja se bavi istim/slicnim problemom...

Bokivs

Bokivs

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 127 posts

View PostYpsilon, on 23 June 2012 - 20:14, said:

Resio sam kupim Ibicu iz naslova 2001. godista sa 1.4 mpi motorom. i u trenutku kada sam hteo da je kupim mislim kada je auto dosao u moje ruke upalila se lampica EPC i ona druga "check engine". Naravno ja odem sa prodavcem kod majstora da vidimo zasto se to upalilo i sta se dogadja i komp. je ocitao gresku sa klapnom na onom ventilu nisam tacno zapamtio kako se zove, ali znace ljudi sa foruma jer sam nasao u nekoliko postova da se spominje. Majstor je ocistio klapnu vratio nazad i auto je radio normalno. Vozali smo ga neko vreme da ga probamo i auto je radio bez problema. Kada smo ga ugasili posle nekog vremena dok je auto odstojao, kada smo ga ponovo upalili ponovo su se upalile lampice. E sad vazna napomena kada se te lampice upale auto ne radi kako treba nije mu ravnomeran ler gas i nece da primi lepo gas. Kazite mi nesto posavetujte sta da radim dali da uzimam auto ili ne. Sad za vikend niko ne radi tako da ne mogu nista da sredjujem ali da znam dali da pokusam jos nesto od ponedeljka ili da odustanem od auta. Auto je generalno u odlicnom stanju sto se tice trapa, enterijera spoljasnjosti sveukupna slika o auto je odlicna ali eto uvek postoji nesto. Auto je presao 140.000km pravih.

Hvala unapred na savetima.

lici na klapnu gasa. Ako je ona problem, jaaaaako je skupa da se zameni, od 300 do 500 eura, kako gde naletis, ne znam tacno koliko kosta nova u originalu, proveri. Ali sam 99 posto siguran daq ces morati da je menjas. pa se ti sracunaj da li ti se isplati

Ypsilon

Ypsilon

Member

• Members
  • PipPip
  • 24 posts
U pravu si bio za klapnu gasa, ona je bila problem. Stavili smo drugu ustelovali sve i auto radi kao sat. Troskove je snosio prethodni vlasnik, tako da sam uzeo auto jos pre jedno dve tri nedelje i vozim se od tada sa njim i nema nikakvih problema.

Hvala za savet

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 2316 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2 1.9 TDI sport
e taman. jos samo da se dogovoris sa ovim ostalim kolegama iz pozarevca, koji su na forumu, pa da vam dodjemo u nedelju  :;):

Bokivs

Bokivs

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 127 posts
Super, drago mi je. Ma super je to autic. U zdravlju se vozio, jos bolje ga prodao. Pozdrav!

Ypsilon

Ypsilon

Member

• Members
  • PipPip
  • 24 posts

View Postjoemrda, on 09 July 2012 - 21:38, said:

e taman. jos samo da se dogovoris sa ovim ostalim kolegama iz pozarevca, koji su na forumu, pa da vam dodjemo u nedelju  :;):

Citao sam da ste se dogovarali da dodjete u Pozarevac, ja sam sad preko leta prilicno zauzet a i necu biti slobodan u nedelju, zelim vam lep provod, a i prilicno cesto dolazim u Bg sto poslovno sto privatno pa ako se zadesim u neku nedelju u 19h svraticu na skup.

View PostBokivs, on 10 July 2012 - 08:06, said:

Super, drago mi je. Ma super je to autic. U zdravlju se vozio, jos bolje ga prodao. Pozdrav!

Hvala jos jednom. Pozdrav!

strujas

strujas

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Auto:SEAT CORDOBA 1.4 2008., LPG
Pozdrav svima na forumu,
od skoro sam vlasnik kordobe 1.4 2008.  godiste.
Skoro mi se upalila chek engine i EPC lampica, iako je motor radio bez problema otisao sam na dijagnostiku. Tamo smo utvrdili da je greska u tempomatu, sto ne bi bilo cudno da ja na autu imam tempomat  :biggrin: .
Obzirom da nemam tempomat, majstor je pretpostavio da je doslo do kratkog spoja u zici (slicno kao u postu koji je malo iznad ovog mog). Majstor mi je preporucio da odem od nekog ko se razume u elektroniku da nadje koja je zica u pitanju, pa bih vas zamolio da mi preporucite nekog "elektronicara" u BG koji bi mogao to da resi.

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 2316 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2 1.9 TDI sport
idi do draska u zemun polju.

strujas

strujas

Newbie

• Members
  • Pip
  • 5 posts
  • Auto:SEAT CORDOBA 1.4 2008., LPG
Може ли Драшкова адреса?

Edited by Markoni, 16 July 2012 - 17:20.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users