Jump to content

Put do Beca

• Please log in to reply
18 replies to this topic

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
  • Auto:Seat Ibiza 1.4 sport
Dakle, kao sto pise gore.
Planiram neki putic do Beca sa drustvom, prvenstveno je bio plan da se ide u Parndorf u Outlet onaj, malo u shopping, ali smo resili da skoknemo do Beca, pa kada smo vec tamo i da prenocimo :)

Ono sto me za sada najvise interesuje je, da li ima na putu do tamo pumpi za gas?
Ocekuje me konverzija na gas uskoro, pa posto je isplativije ici na gas nego na benzin, voleo bih da znam i gde mogu da ga natocim.
Takodje, koja je poslednja gas pumpa u nasoj nam drzavi?

Druga stvar je, interesuju me da li neko zna cene vinjeta za Madjarsku i za Austriju.
Ja sve sto znam je da je za madjarsku minimalna na 4 dana a za Austriju na 10 ako se ne varam, ali ne znam cene.

To je to za sada, bice verovatno jos pitanja, pa cu postaviti :)
No money - no signature!

dejanilicbg

dejanilicbg

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 236 posts
  • Auto:SEAT LEON 2.0 TDI CHIP 185 KS
Ja sam letos išao do Beča i put je sasvim ok do tamo.Vinjeta za Mađarsku za 4 dana je nešto oko 7evra zbog kursa koji ti računaju na granici,a za Austriju za 10 dana je 10 evra.Što se tiče goriva u Mađarskoj nemoj da sipaš zbog kursa,kod nas ima ispred granice pumpa Euro petrol koja ima sve vrsta goriva.
Pošto je auto put celom dužinom ima dosta pumpi,u Austiji nisam obraćao cenu za gas jer vozim dizela i uvek je gorivo skuplje na auto putu nego u samom Beču,kao i kod nas.

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Hvala na informaciji za vinjete.
Ovo za gas cu vec da pregledam pred put detaljnije.

Nego, kako je na granici? Dal maltretiraju sa pregledanjem kola i tako to, ili samo prodjes carinu?
No money - no signature!

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4491 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Ja sam skoro isao tim putem i nismo imali nikakvih problema na carini...
Ali kazu ljudi da znaju Madjari nekada da "palamude"...

dejanilicbg

dejanilicbg

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 236 posts
Mene nisu cimali na granici,pošto idete u šoping obavezno tražite tax free u prodavnici,a kad prodjete granicu u povratku overite tax free kod Mađara.Meni su tada tražili da im pokažem šta sam kupio,to je bilo jedino "cimanje".

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts

Resili smo ipak da nocimo 2 noci, povoljan smo ipak hotel nasli.
Kad vec idemo da obidjemo malo i Bec! Jedino se nadam da nece biti preterano hladno (polovina Decembra).
Bice putopis, podrazumeva se.

E da, zaboravih da pitam, posto idemo polovinom decembra, kakvi su putevi do tamo, u slucaju da padne sneg?
Ja se nadam da nece, ali da li je cisto sve do Beca?

Mislim, ako je isao neko po takvom vremenu.
I gde u tom slucaju treba obratini najvise paznje?
No money - no signature!

dejan

dejan

SEAT Klub član

• Moderators
  • 440 posts
  • Auto:Seat Leon 1P 1.9 TDI
Ja bio na zimu čim su nam ukinuli vize, za doček nove god. Nije padao sneg u trenutku putovanja od Bgd-a do Beča i natrag, al je bila kišurina i magla celim putem. Inače sve ti je auto put tako da bi trebalo da se čisti redovno. Jedino može biti problem ako se baš zatekneš u nekoj ludačkoj vejavici jer to ni najorganizovaniji sistemi ne mogu brzo da raščiste. Imaš jedan deo kroz Mađarsku koji je na malo većoj nadmorskoj visini i blizu je nekog njihovog skijališta. Sećam se da je tu mestimično bio tanak sloj snega na putu pa ne bi bilo loše da tu usporiš. Lako ćeš prepoznati taj deo pošto mu prethodi dugačak uspon...

Misha

Misha

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 654 posts
  • Auto:Suzuki SX4 1.6 GS 4WD 2012&Alfa Romeo 147 JTD
Mislim da su zimske gume obavezne od 1.11.u Madjarskoj i Austriji. Mom drugaru su prosle godine na granici proveravali gume.
Life is like a box of chocolates,you don't know one you're gonna get.

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Trazio sam po netu dosta, vezano za plin u Austriji.

Becu najbliza pumpa je kod Aerodroma, u Schwadorf-u. Nije strasno da se svrati, nedaleko je iskljucenje sa autoputa, pa odatle moze da se ide pravo za Bec.
Pumpa se zove Propangas AG i nalazi se na Industriestrase 1, ali izgleda da radi samo do 17.00

To me sad ne brine toliko.
Vaznije mi je, kad bolje razmislim, pumpe za gas u Madjarskoj.
Koliko cesto ima kod njih gasa na pumpama, koje su na autoputu? Zna li neko?

Interesuje me nesto pre, ili oko Budimpeste, i nesto blize granici posle, recimo kod Gyor-a. Da li je neko prolazio, pa moze da preporuci?

Tu informaciju nisam uspeo da najdem, spisak recimo lpg pumpi uzduz autoputa u Madjarskoj. Ne znam madjarski, pa mi teze ide ta pretraga, a na engleskom slabo daje rezultate.

Tako mi je najlakse mozda, da natocim negde oko Budimpeste, i posle pred granicu, tako da sam miran do Beca posle, a uvek je tu ova kod aerodroma za povratak.

Edited by bki, 07 November 2011 - 16:01.

No money - no signature!

mossa

mossa

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 284 posts
  • Auto:Ibiza 1.4 6L
ja sam bio u pandorfu i becu pre nekih 2-3 nedelje.
isaoa sam busom tako da ne mogu da te uputim o putevima, ali sto se tice pandorfa odvojite bar 4 sata za njega jer ima bas dosta.
dosta je jefftinije, ali marke tipa hugo boss, armani itd (ali i dalje nisu dzabe). normalne marke tipa nike, adidas su jeftinije malo ali ne preterano. koliko ces ustedeti zavisi sta ti treba i koliko ti se posreci.
Blindmanmotorsport.com

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Pa pazi, mi smo po tim pricama o Pandorfu i skapirali da se necemo nesto nagledati i nakupovati tamo, pa smo zato resili da ostanemo 2 noci u Becu.
Ipak ce biti i tamo rasprodaja po radnjama, a ako budu kao sto su u Nemackoj, onda ce ovo biti uspesna shopping tura  :laughing:
No money - no signature!

mossa

mossa

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 284 posts
  • Auto:Ibiza 1.4 6L
pandor je outlet mall tako da tamo su uvek rasprodaje :)

sto se tice beca, imajte u vidu da je nedeljom SVE zatvoreno sem restorana, suvenirnica i muzeja.
radnje rade subotom do 6 cini mi se, a muzeji ne rade ponedeljkom.
moja preporuka idite u sembrun, dvoradc marije terezije. impozantno je.
ako volite one vasarske zezancije, luna park i tako to, onda je prater prava stvar :)

Edited by mossa, 07 November 2011 - 20:51.

Blindmanmotorsport.com

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Hvala na infu :)

Znam da je Parndorf Outlet Mall. Mislio sam na rasprodaje u samom Becu, s obzirom da je pred bozic.

Gadjali smo radnu nedelju, em zbog guzvi, em zbog toga sto nismo znali sta radi a sta ne za vikend.
Po tvojim recima, ispostavilo se da smo dobro izabrali  :laughing:
Tako da datum odlaska pada u sredu a povratak u petak. Taman!
No money - no signature!

dejan

dejan

SEAT Klub član

• Moderators
  • 440 posts
I radnim danom radnje rade krace nego kod nas, najvise do 19h. Parking je jezivo skup, pa me je Leon kostao preko 200e za 5 dana boravka u centru Beca. Ovog leta sam parkirao auto na obodu grada, gde sam i bio smesten, i nadalje sam cirkulisao metroom koji dolazi u minut.

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Za to resenje smo se i mi resili.
Metro, posto je blizu smestaja, a bicemo svega 4 stanice od centra.

Parking hotela je 12e/dan. Tebe su bas odrali :shock:
No money - no signature!

dejan

dejan

SEAT Klub član

• Moderators
  • 440 posts
Bili smo smesteni odmah iza Štefans katedrale, tu moj ujak ima stan, pa nismo imali mogućnost da parkiramo u recimo nekoj hotelskoj garaži. A pritom nismo dovoljno poznavali grad da odemo negde na periferiju i tamo ostavimo auto, što ćemo ubuduće redovno činiti. Tako nam je najbliza javna garaža bila ona na Kertner-ringu gde dan parkiranja košta 43e  :wallbash:

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Sto se tice puta, bice to na benzin ipak.

Posto nisam jos ugradio plin, jer mi kasne neke pare, ne bih sada da zapocinjem to, jer sumnjam da cu stici da odradim i atest i da dobijem novu saobracajnu pre 14-og decembra!
No money - no signature!

dejanilicbg

dejanilicbg

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 236 posts
Ja sam dobro prošao u Pandrofu,letos sam našao Adidas majce za 15 evra,timberlend cipele za 60,Bogner dzemper za 60 i majcu za 35.Ovde nema teorije za te pare nešto da kupiš.Opet idem posle nove godine,ti javi kako si prošao.pozdrav

bki

bki

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 886 posts
Vratih se sa puta....bilo je izmena malo, pisacu o svemu, ali cu u novu temu, kao putopis ipak :thumbsup:
No money - no signature!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users