Jump to content

Pitanja koja se odnose na forum

• Please log in to reply
61 replies to this topic

yeronimo80

yeronimo80

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 48 posts
  • Auto:Seat Toledo 1.8i
neka ideja kako da postavim sliku profila itd... ?

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
yeronimo80,

http://forum.seatklu...nickog-profila/

Pa odes na "Profile", pa "Change avatar"...

Pozdrav

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
  • Auto:Seat Ibiza 2001 1.9 TDI(110ks)
Jel postoji saradnja/komunikacija izmedju vw-club.rs i forum.seatklub.rs? Zanima me jer Seat je deo VW grupacije ...

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
Za sad je nije bilo... Kako mislis da saradjujemo? Daj neku ideju... :;):

Chevu1990

Chevu1990

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 102 posts
  • Auto:Seat Ibiza 2001 1.9 TDI(110ks)
Uf pa nemam pojma, uglavnom posto pratim i njihov forum, vidim da su dosta jaki(brojni,angazovani) sto je i za ocekivati s obzirom da je VW ogromna grupacija, a u okviru foruma kolko vidim nije samo VW vec i AUDI.
Za pocetak mozda da se stupi u kontakt s njihovim adminom (nick: Devil) da se postave linkovi -kod njih ka nasem forumu- kod nas ka njihovom, da se uspostavi komunikacija, a posle ce sve da ide svojim tokom, u smislu ako postoji komunikacija uvek mozes da dobijes neki savet, i ako se jave ideje za saradnju tada se mogu realizovati ... ne znam jel se slazes? Mislim nije moje da se mesam, ovaj forum je super, i svidja mi se kako funkcionise ... ovo je samo ideja koja mi je pala na pamet.

Edited by Chevu1990, 18 April 2012 - 09:02.

joemrda

joemrda

SEAT Klub član

• Moderators
  • 3077 posts
  • Auto:SEAT IBIZA 6K2
slazem se sa chevuevom idejom. ipak smo svi mi vagenovci  :thumbsup:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
Hmm, pa ako se stvori mogucnost za neku konkretnu saradnju od koje cemo svi imati koristi to je OK. U principu najmanji je problem registrovati se na bilo koji forum i raspitati se o bilo cemu. Ne vidim da cemo ista dobiti razmenom linkova recimo, sem vise vlasnika VW na SEAT forumu... OK, ista je to grupacija, ali rekao bih da uglavnom nije isti profil vlasnika VW i SEAT-a. U svakom slucaju mi smo otvoreni za svaku saradnju, ali necemo je juriti posto-poto...

milos_90

milos_90

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • Auto:audi a5 2.0TFSi rolling on 20"
prodajem neke felne a vidim da ne mogu da postavim link u malim oglasima...o cemu se radi?
pozzz

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
Za postavljanje oglasa je potreban odredjen broj postova na forumu...

Mirče

Mirče

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 posts
  • Auto:Seat ALTEA 1.2 TSI
Nov sam i ne želim da kritikujem nešto do čega mi je stalo !  :biggrin: zato sam odabrao temu "Pitanja koja se odnose na forum".
Pošto ovo nije prvi forum na kome obitavam, primećujem dosta različitosti!
Kao prvo osnovni deo foruma je na Srpskom jeziku, dok je upravljački deo foruma na Engleskom jeziku, dali se predpostavlja da svi članovi moraju znati oba jezika ili se zapitate da se zbog toga neko ne snalazi na forumu ?!
Drugo, sa desne strane se vide poslednji postovi , ali gde da pogledam; "Prikaži nepročitane poruke od moje poslednje posete" ili
"Prikaži nove odgovore na moje poruke" ?!

Da ne zazvuči ovo kao pametovanje, već kao dobra namera da forum bude transparentniji i dostupniji svima, daću vam link foruma koji može da posluži za uzor ! Napominjem Forum, ali i ne predmet obožavanja samog foruma  !!! U pitanju je Dačija Forum Srbija; http://www.daciaforum.in.rs/ . Okačite se na njega i pobliže ga prostudirajte .
Pozdrav.

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
Dakle problem je u engleskom jeziku koliko sam shvatio?
Bez znanja engleskog tesko bih se registrovao i na forum sa linka, tako da mi ne deluje bas kao idealan primer, ali dobro... Normalno je da su forumi razliciti, i dobro je da je tako, jer da su isti bilo bi malo monotono... :;):
Ono u sta sam siguran jeste da u narednih godinu dana necemo imati potpuno srpsku verziju foruma, sem ako se ne nadje neki dobrovoljac koji bi to uradio... Ovaj forum je licenciran, za njega imamo podrsku i redovan update tako da bi bilo malo komplikovano svaki put ga prevoditi na srpski... Svesni smo da odredjen broj ljudi nije na forumu iz tog razloga, ali zivimo u 21. veku i smatramo normalnim da svako ima neko elementarno znanje engleskog jezika koje je potrebno i van ovog foruma... Pritom postoji i uputstvo za koriscenje foruma uz koje je olaksano koriscenje ljudima kojima je engleski slabija strana...  
Sto se tice novih poruka, postoji opcija "View new content" koja moze da se personalizuje, i sve je to navedeno u uputstvu...

Pozdrav

Mirče

Mirče

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 posts
Ako sam dobro shvatio, lakše je naterati sve nove članove foruma da prođu obuku za korišćenje foruma, nego prilagoditi forum potrebama intelektualno različitim članovima. To nema veze sa 21. vekom, već sa ličnim izborom samog člana foruma. Poenta foruma i nije u tome da pravi razlike kod članova po pitanju njihovog IQ-a ili tipu Seata koji voze,...  Bez obzira što je licencirana verzija foruma, sam forum može sadržati opciju izbora jezika. Pa kome je volja Engleska ili Srpska verzija neka sam odluči.

Nadam se da te ne ljutim svojim različitim pogledom na stanje stvari, smatram da je snaga foruma u našem različitom pristupu rešavanju ili sagledavanju problema. Eto ti recimo ne smatraš da ovo predstavlja problem određenim članivima, a ja pak tvrdim da predstavlja. Možda nije loše anketirati članove foruma šta misle o svemu ovome, kao i o drugim stvarima koje mogu uticati na povećanje kvaliteta i funkcionisanja samog foruma. Čekanje na dobrovoljce nekad može izgledati večno, sam znaš da su dobrovoljci na svakom forumu oni ljudi koji su prihvatili ulogu pokretača Tj. moderatori foruma, oni su ti koji imaju ključeve, vedre i oblače !

stecko

stecko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
  • Auto:Seat Cordoba 1.4 16v bxw (63kw/86KS)
@markoni,
sve pohvale za izbor softvera za forum. Jedan od boljih, nije preterano zedan resursa po pitanju servera, ima dobro odradjeno kesiranje, i nije dzaba. Procackaj malo za prevod, ako bas ljudi traze, mislim da postoji vec odradjen, a sto se update-a verzija softvera tice, i update prevoda, to nije komplikacija, i sve se zavrsi (eventualno dodavanje prevoda) za par minuta (iz iskustva)  :biggrin:

mossa

mossa

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 284 posts
  • Auto:Ibiza 1.4 6L
ako tako gledamo, mozemo da obrnemo malo stvari.
zasto korisnici koji se ne znalaze ne bi ''posli kroz obuku'', umesto sto bi isli linijom manjeg otpora nekoristeci IQ koji imaju.
ja licno obuku korisnika vidim kao dobro delo i nacin da se produbi znanje i kompijuterska pismenost takvih korisnika. Mislim da su ovim uputsvrom nasi moderatori ustvari ucinili jednu plemenitu stvar. samim prolaskom kroz obuku za koriscenje jedne tako kompleksne stvari kao sto je forum korisnici ce biti u mogucnosti da se uspesno snadju na nasem forumu, a istovremeno i da primene stecena znanja na drugim forumima koja takva upustva nemaju, a takvih je dosta.

ne zelim uopste da ulazim u raspravu.samo izrazavam misljenje.

mislim da je vreme za sejk od plazme Poslata slika
Blindmanmotorsport.com

stecko

stecko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
@mossa
Kada bi ovo za obuku pomenuo, recimo, jednom Nemcu, kome je maternji jezik nemacki, a forum mu na engleskom, i umesto da mu stavis forum na maternji jezik, ti da mu pises upustvo......... :laughing:

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4744 posts
Obuka je prejaka rec za uputstvo koje moze svako da iscita za manje od 10 min...
Da rezimiramo, kritika je prihvacena, kada budemo u mogucnosti da kompletan forum prebacimo na srpski to cemo i uraditi. Raditi deo po deo je po meni besmisleno... I da se razumemo, i tada ce biti ljudi kojima nesto nece odgovarati... :;):

mossa

mossa

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 284 posts
@stecko

1. recimo da smo mi od jedne nemacke daleko u svakom smislu.
2. primer nije pogodan. nemacki je mnogo veci jezik. ako holandjanima npr. to ne predstavlja problem (mali jezik kao i nas) ne vidim problem.
3. covek se uci dok je ziv.
4. ako neko ne zna da koristi forum na engleskom i ne zeli da procita neki tutorijal, na koji je neko ko ga je pisao potrosio mnogo vise vremena,
onda mu ni tri verzije srpskog nece znaciti. sa druge strane, ako neko stvarno zeli nesto da napise-podeli tih 3 tipke na engleskom ce savladati, tako da ne vidim preteranu filozofiju.
5. ok zanimljiva ideja sto se prevoda tice ali neko ipak na to treba da izgubi dosta vremena i zivaca, da bi to na kraju koristilo par osoba koje nemaju volju da nauce 3 reci na engleskom napamet.

Poslata slika

Edited by mossa, 22 May 2012 - 00:44.

Blindmanmotorsport.com

stecko

stecko

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 57 posts
Prevod postoji, i samo treba da se ubaci. Mozda nije bas za ovu verziju foruma (nisam pogledao koja je), ali od verzije do verzije prilagodjenje traje ne vise od 5 min.
NIKO, naravno, ne treba NISTA da prevodi. Ako treba pomoc - pomoci cu.

Lokalizovanjem foruma na maternji jezik, forum ce samo dobiti na kvalitetu, posecenosti i aktivnosti clanova, jer ce im okruzenje u kome citaju i pisu poruke biti vise 'user friendly'.

Nisu se svi rodili sa englekim jezikom u glavi, a mnogi su nesrecom u skoli i ruski ucili. I nije pitanje obrazovanja, znanja i pameti, vec okolnosti.
AKo neko ne zna ili ne zeli da zna Engleski, to ne znaci da je glup i nepismen.

I da, zamalo da zaboravim. Nisam proveravao za ovaj, ali verujem da postoji tutorial (uputstvo) i za ovaj forum kao i za sve ostale, koje je takodje na engleskom jeziku i sva se nalaze u okviru softvera za forum.

E, ta uputstva i kad ima prevoda za forum, uglavnom nisu prevedena.
Zelite li to upuststvo da prevodite, pa da se napravi neka edukacija?

Edited by stecko, 22 May 2012 - 07:20.

Mirče

Mirče

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 40 posts
E ako si mu rekao Stecko   :laughing:  !
Naravno, samo se šalim  :rolleyes: !
Mossa, uvažavam svačije mišljenje. U potpunosti se slažem sa Steckom da forum treba prilagoditi govornom području ljudi kojima je namenjen. Ti bi po svaku cenu da učiniš dobro delo i opismeniš sve koji su ili bi pristupili forumu iz ljubavi prema Seatu, a ne ličnoj edukaciji. Smatram takav stav, navalentnim i usiljenim ! Ničim na forumu ne treba praviti razlike i podele među članovima. Napominjem svi smo svi okupljeni oko foruma zbog Seata, a ne zbog edukacije, obrazovanja, politike,...itd.

mossa

mossa

SEAT Klub član

• Members
  • PipPipPip
  • 284 posts
ne dovodim uopste u pitanje niciju pamet niti me ona zanima. i nigde nisam napisao da su oni koji ne znaju engleski glupi i nepismeni, nemojmo menjati teze.
IQ sam iskoristio kako bih izrazio svoje nesuglasice na isti nacin na koji su izrecene i primedbe.
pisao sam o tome da ukoliko neko stvarno zeli nesto (u ovom slucaju forum) prevazici ce taj ''problem'' lako, jer tu nema sta ni da se prevazilazi niti je to uopste problem.

nemam problem sa time da li treba ili ne forum da bude user friendly. naravno da treba da bude pristupacan svima.
nisam strani placenik i domaci izdajnik pa da lobiram za unistenje srpskog jezika Poslata slika, vec sam odreagovao na sam nacin na koje prezentuju stvari.

smatram navalentnim i usiljenim pristup u kome govorimo o nekakvim obukama i IQ korisnika, jer je to bespotrebna dramatizacija cele price.
nemojmo praviti famu oko toga kao da se radi o uputustvu za rukovanje dinamitom.
kakva crna obuka ljudi kakvo crno znanje engleskog i ucenje!!! radi se o 2 klika misem!

Edited by mossa, 22 May 2012 - 12:30.

Blindmanmotorsport.com

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users