Jump to content

Seat Ibiza 1.4 16V 2001-2002 cene delova, potrošnja...

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Fuego

Fuego

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
Sta mislite za seat ibizu 2001-2002. 1.4....16 ventila benzinac.zanimaju me cene delova,i potrosnja?

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4392 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Dobrodošao na forum  :welcome:

Šta te konkretno od delova zanima? Redovni servisi, ili...?
Cene su ti uglavnom kao i za ostale automobile tog doba... Ništa specijalno skupo...
Što se potrošnje tiče, ona kod tih motora zna dosta da varira u zavisnosti od načina vožnje, ali računaj oko 9 lit. da bude neka normalna gradska vožnja...
Na otvorenom se potrošnja spušta, ali samo do brzine od 120-130 km/h... Iznad te brzine opet zna da se popne i do 9-10 lit. / 100 km...

Fuego

Fuego

Newbie

• Members
  • Pip
  • 2 posts
Hvala na gostoprimstvu ;)

Pa pazi ovako hocu da kupim dakle seat ibizu nasao sam u oglasima 2001-2002 godiste sa ovim stvarima koje sam naveo e sad dakle nasao sam po ceni od oko 2800, pa me zanimaju stvari vezane za njega dakle to za potrosnju,dali su skuplji delovi od ostalih automobila te klase,i dali se isplati kupovati ga dakle cuo sam takodje da su retki kvarovi na njemu u odnosu na ostale automobile te klase,pa me zanimaju jos neke karakteristike dakle ovaj sto sam ja gledao je presao oko 140000km... da dakle i redovni servisi me zanimaju?

Markoni

Markoni

Osnivač kluba

• Administrators
  • 4392 posts
  • Auto:Seat Altea XL 1.9 TDI
Pa najbitnije je u kakvom je stanju auto, odnosno da li je redovno održavan... Redovni servis sa kvalitetnim filterima i uljem računaj da je oko 90-100 EUR, može i jeftiniji da bude, u zavisnosti koje ulje planiraš da sipaš i koje filtere da staviš...
E sad, treba videti i da li je rađen veliki servis na autu, dakle da li su zamenjeni kaiševi i španeri... Takođe treba obratiti pažnju na trap, da li ima lufta, da li mu je letva volana OK, amortizeri... Naravno pogledati i kočni sistem (diskove, pločice, creva...)
I sam znaš da je kupovina polovnog automobila u Srbiji kupovanje mačke u džaku, ako ga ne kupuješ od nekog poznanika i znaš kako je održavan auto... Uvek je najjeftinije na kraju auto odvesti u dobar servis gde će ga detaljno pregledati i predočiti ti moguće probleme, što može dosta para da ti zadrži u novčaniku... Zato ne treba na tome da štedeti da ne izađe na nos na kraju... ;)

maksa

maksa

Member

• Members
  • PipPip
  • 10 posts
Fuego sakupi jos malo eura i kupi noviju ibizu ovaj model posle 2002 god. ja sam prosle godine bio u istoj situaciji kao i ti sada, gledao sam stariji model 1.4 benzin sa BRC plinom bio je 2800e u super stanju oko 130000km i samo me je jedna stvar odbila od nje, video sam noviji model i kupio ga bez razmisljanja. :) Nisam se pokajao :)

dejan82

dejan82

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 1522 posts
  • Auto:Seat Ibiza Cupra 6L
danas mi je drugar kupio ibicu 2001 1,9 tdi od 90 konja,auto sam provozao i jako dobro ide,u toku voznje sam imao osecaj da ima vise konja pod haubom.pa bi ti ja preporucio ovaj model,platio je 2900e(alu felne,digitalna klima,podizaci...)  a jako je ocuvana(sa troje vrata).imaju 2 kod nas u novom sadu na placevima sa tim motorom,pa ti sam odluci uglavnom srecna kupovina

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users